90 Voor de veldapotheek de Militair Apotheker 2e klasse C. H. L. Hegewisch en voor den Veterinairen Dienst de Militaire paardenarts 1ste klasse H. J. Tromp de Haas. Daar het aantal Officieren bij het veldhospitaal wegens in compleet van militaire geneesheeren zeer karig was berekend, werd de hulp van het Departement van Marine ingeroepen en de toezegging ontvangen dat hoogstwaarschijnlijk een Officier van Gezondheid der Zeemacht ter assistentie beschikbaar zou worden gesteld. Voorts werd bepaald dat voor het veldhospitaal tentmate- rieel (2 of 3 tenten nieuw model en eenig tentmaterieel de Mooij) zou worden meegevoerd, ten einde al dadelijk verzekerd te zijn bij het debarkement als anderszins voor zieken en gewonden een tijdelijk onderdak te kunnen inrichten tot tijd en wijle een meer permanent verblijf in barakken enz. zou zijn ver kregen. De uitrusting der Geneeskundige Sectiën benevens de verpak king in treinmanden op treinpaarden kwamen ongeveer overeen met die aangegeven in het Voorschrift Militair Geneeskundige Dienst (B. V.). De verdeeling dier uitrusting over de draagkoelies opgenomen in de Instructie voor de Chefs der Geneeskundige Sectiën had op de volgende wijze plaats: Verband mand (stel van 4 stuks kleine mandjes) Kistjes met ververschingen. (stellen blikken van vier) 2 petroleumblikken met reserve genees- en verbandmiddelen 2 rottanverbanden 2 schoppen 2 waterblikken aan pikolan inhoud: le. 1 sterilisator, 2 1 1 Mr. imitatie leer, 1 kurketrekker, 1 blik opener, 2 pan netjes, 5 M. touw, 1 bepakkingslijst, 2 lepels, 2 vorken, 2 messen 2e. keteltje, 2 borden, 0.5 KG. kaarsen, 1 pak lucifers, 1 urinaal, 1 ondersteek, 2 mokken, 1 stormlantaarn. 1 tweemansvracht. 1 idem. 1 éénmansvracht. 1 éénmansvracht.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 102