91 1 tweemansvracht. 1 tweemansvracht. 1 petroleumtoestel, 1 inodoretoeste], met zinken pot en deksel (reservoir en rook- vanger voor de lamp met reichsbrander), 3 wollen dekens, 4 kabaaien, 4 handdoeken, 9 liter petroleum 12 ligmatjes, 2 cylinderglazen in koker, hanger en kap, 1 lantaarn met reflector) 1 pikhouweel, 1 blik water. Het toezicht op de dwangarbeiders van de verbandgroepen werd opgedragen aan de Compagnies Commandanten, zooals zulks ook te Atjèh gebruikelijk is, terwijl de tandoes door die auto riteiten in verantwoording werden genomen. Door den Chef van het Wapen der Genie werd op voorstel van den Chef over den Geneeskundigen Dienst een ontwerp van een veldhospitaal voor +150 lijders ten behoeve van de even tueel naar Zuid-Celebes uit te zenden militaire expeditie inge diend, waarbij werd gerekend op Chineesche barakken van 3.5 M. breedte met omwanding van kadjangmatten en eene dak bedekking met dakijzer. Voor ligplaatsen zou in de eerste dagen van de uitneembare stalen veldbedden, waarvan een 100 tal bij de uitrusting van het veldhospitaal werd ingedeeld, gebruik kunnen worden ge maakt tot tijd en wijle de één persoons bamboe baléh-baléh gereed zouden zijn; terwijl door de zorg der administratie nog eenige kribben zouden worden medegevoerd. Door de Genie te Batavia zouden worden medegegeven 2 nieuw model tenten 1 hospitaaltent 1 zwaluwtent l zwaluwtent met voor- en achterlap 1 Gibustent, wit 1 grijs 2 pyramidetenten en 1 schuiltent. Van het Legerbestuur werd toestemming verkregen een porta tief Röntgen-apparaat bestemd voor dat veldhospitaal uit Europa te laten uitkomen. Verder werd ten behoeve van het vervoer der zieken 10 ra-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 103