92 ■derbrancards de Mooy bij de uitrusting van het veldhospitaal gevoegd. Tevens werden ter beproeving medegegeven de inder tijd op aanwijzing van den Dirigeerend Officier van Gezondheid lste klasse Bijker door den Officier van Gezondheid 1ste klasse Dr. C. H. Felix en den Kapitein der Artillerie van der Waarden ontworpen verbandkisten, ingericht voor vervoer op draagpaarden. De voorraad noodig geoordeelde geneesmiddelen met inbegrip van die voor den Veterinairen Dienst werd in 3 gelijke deelen gesplitst, waarvan Serie I bestemd was om onmiddellijk de expe ditie te volgen; Serie II zou te Soerabaja worden opgelegd om op eerste aanvrage van Boni te kunnen worden nagezonden en Série III zou in 't Algemeen Magazijn van Geneesmiddelen achter blijven om t. g. t. als reserve-voorraad naar Soerabaja te worden opgezonden 1). In beginsel werd vastgesteld dat de evacuatiën van zieken en gewonden van het oorlogsterrein naar Soerabaja zouden plaats hebben. I usschen Boni en Soerabaja zou een geregelde communi catie door een der van de Paketvaart Maatschappij in te huren stoomschepen in 't leven geroepen worden, welk stoomschip van Soerabaja uit zou worden ingericht voor het vervoer van zieken en geworden derwaarts. Op evacuatie naar Makasser 2) kon niet noemenswaard gere kend worden, zonder voor het hospitaal aldaar meer personeel beschikbaar te stellen. Den Gewestelijk Eerstaanwezend Officier van Gezondheid in de 3de Militaire Afdeeling op Java werd medegedeeld, dat er per keer diende gerekend te worden op toevoer van 50 lijders. Een Officier van Gezondheid met 1 Europ. Sergeant- ziekenopzichter, 1 Europeesch korporaal, 2 Europ. soldaten- ziekenverpleger en 2 Inl. soldaten-ziekenverpleger behoorden uit het te Soerabaja aanwezige personeel te worden aangewezen voor behandeling en verpleging gedurende de reis. Bultzakken, stroozakken en andere noodige fournituren, hospitaalkleeding 1) Volgens opdrt.cht van den Administrateur was Serie II bestemd om na 2 a 3 weken uit Soerabaja te wordeu nagezonden en Serie III om in re-erve te Soerabaja te worden gereedg houden. 2) Soerabaja met goede gelege lieid tot doorzending naar Malarg was als 't ware ■daartoe aangewezen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 106