93 en verplegingsartikelen moesten eveneens van Soerabaja worden medegegeven. Het voor dat ziekentranspoi t bestemde ambulance- materieel zou van Batavia naar Soerabaja worden gezonden. In verband met het voorkomen van pokken in Zuid-Celebes werden alle eventueel aan de expeditie deelnemende militairen gerevaccineerd. Met het oog op het te verwachten gebrek aan drinkwater in Boni volgens de daaromtrent bekende gegevens werd voorge steld de militairen in plaats van één, twee veldflesschen mede te geven. En werden een 1500 tal stroo-sandalen medegenomen om t. g. t. aan de dwangarbeiders en vrije koelies in gebruik te worden afgestaan, bijaldien de hoedanigheid der wegen zulks wenschelijk mocht maken 1). Door de Genie werd een groote hoeveelheid imitatieleder medegegeven, ten einde aan de eerste behoefte aan dekmaterieel te voldoen. Verder werd in 't belang van de te verwachten zieken en gewonden de hulp ingeroepen van het Roode Kruis in Neder- landsch-Indië. Zoover waren de noodige voorbereidingen getroffen toen de- Dirigeerend Officier van Gezondheid 1ste klasse Bijker in plaats van den Dirigeerend Officier van Gezondheid 2de klasse J. B. van Deventer als Chefarts bij de expeditie werd aangewezen. Van af medio Juni was de Chefarts in de gelegenheid zich met de verdere voorbereiding voor de expeditie bezig te houden. Van den Bevelhebber werd de last ontvangen den 19den Juni te doen aanvangen met het laden van het te Batavia te verschepen materieel in het te Tandjong-Priok liggende vivres- en magazijn schip „Bromo", waarbij de Chefarts voor zooveel noodig behoorde tegenwoordig te zijn. De Chefarts had dus geen gelegenheid wijzigingen in de reeds genomen voorbereidingsmaatregelen voor te stellen. Het kwam den Chefarts gewenscht voor, daar de reeds verpakte voorraad genees- en verbandmiddelen, utensiliën en instrumenten hem in enkele opzichten onvoldoende leek, nog eenige suppletoire aan vragen op te maken en te doen vei pakken. 1) Oorspronkelijk waren sandalen met zolen van dubbel leer voorgesteld.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 107