95 van genoemden Apotheker plaats. Door nummering der kisten en de samenstelling van een nauwkeurig opgemaakte verpakkings lij st werd het later uitzoeken zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Het oorspronkelijk plan de zoogenaamde ziekenboeg geheel vrij te laten om daarin desnoods te kunnen distribueeren, moest wegens gebrek aan plaatsruimte worden prijsgegeven. Toen later daarin nog de tenten werden opgeborgen, was van distributie aan boord van dat vivresschip geen sprake meer. Ook werd er een hut voor den Militairen Apotheker uitgezocht, waarin deze na aankomst ter reede Badjowé voorloopig zijn intrek zou nemen. De uitrusting van de veldapotheek was zoo groot (ongerekend Serie II en III bedoeg deze 80 colli) dat het met zekerheid te voorzien was, dat er in de eerste dagen na het debarkement, voor dien Militairen Apotheker geen gelegenheid aan wal zou kunnen worden ingericht om eene veldapotheek op te stellen. Er werd gehoopt in den eersten tijd de ziekenboeg op de „Bro- mo" voor distributie te kunnen benutten, doch ook dit mocht niet gelukken (zie boven). Door het Centraal Comité van het Roode Kruis in Neder- landsch-Indië werden verschillende artikelen ter beschikking van den Chefarts gesteld, terwijl door aanvragen steeds de voorraad zou worden aangevuld. Yoor het inladen der tenten in de „Bromo" had de Chefarts nog gelegenheid eene oefening in het opstellen daarvan door het aangewezen personeel van het veldhospitaal bij te wonen en zich te overtuigen van de mate van bedrevenheid van deze daarin. Daar er ten behoeve van het velhospitaal eenige ga- solinelampen zouden worden medegevoerd, werd het hospitaal- personeel te Weltevreden met het gebruik daarvan in kennis gesteld. Ingevolge opdracht van den Bevelhebber waren aan alle expeditionnaire troepen o. a. 2 flanellen buikbanden verstrekt. Ook voor een reserve voorraad ververschingskistjes was gezorgd. Van het plan om een gedeelte van het groote dek van de „Bromo" vrij te houden voor zieken, zoolang een operatiebasis van eenigen duur nog niet was verkregen, kon niets komen,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 109