97 van Gezondheid van het veldhospitaal met de Cavalerie en de andere Officier van Gezondheid met de genietroepen, veldhospi- taalpersoneel, en personeel veldrustkamer medegaan. De Chefarts behoorende bij het Hoofdkwartier zou onderweg zorg dragen voor de geneeskundige behandeling van het personeel der 1ste treincompagnie, afkomstig van Meester-Cornelis. Met den Chef over den Geneeskundigen Dienst werd overeen gekomen, dat tusschentijds geen afschriften van de dagboeken van Chefarts, Chefs van de Geneeskundige Sectiën of Chef van het veldhospitaal zouden worden ingediend, maar dat, indien er iets bijzonders was, zulks dien algemeenen dienstchef zoude worden gerapporteerd. Verder werd er naar gestreefd den administratieven arbeid van de Officieren van den Geneeskundigen Dienst tot een mini mum te beperken. Expeditie. Het vertrek der troepen uit de verschillende garnizoenen had plaats op den Hen, en 13den Juli 1905 van Tandjong-Priok, op den 14den van Semarang en op den 13den en 15den van Soerabaja. Wat de scheepsruimte voor het vervoer der troepen betreft, deze was zeer voldoende. Bij de bestaande goede ventilatie heersch- te er in het verblijf der militairen een zuivere atmospheer. Te Makassar werd door den Chefarts het militair hospitaal aldaar bezocht, om na te gaan hoeveel plaatsruimte daarin even tueel voor de zieken der expeditionnaire troepenmacht beschik, baar zoude zijn. Daar dit onderzoek zeer gunstig uitviel, werd bepaald dat, zoolang niet tot de oprichting van een veldhospitaal zou kunnen worden overgegaan, de lichtere zieken zoo noodig naar Makassar zouden worden opgezonden, terwijl de gewonden bij de landing op Boni eveneens derwaarts zouden worden geëvacueerd. De Gewestelijk Eerstaanwezend Officier van Gezondheid van Celebes, Menado en Timor maakte tegen deze regeling bezwaar, omdat, indien alle zalen in het hospitaal moesten worden belegd, niet genoeg personeel beschikbaar zou zijn, welk bezwaar even wel uit den weg zou zijn te ruimen door vermeerdering van Bijl. 19"8. 7

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 111