99 Tevens hoopte de Chefarts door ruime voorziening van gemak kelijk te gebruiken verban dmaterieel in de gelegenheid te zijn de gewonde vijanden eveneens hulp te kunnen verleenen. Daar het noodig werd geacht dienzelfden avond nog aan ieder militair 0.5 gram chinine als prophylactisch middel tegen de in Zuid- Celebes veelvuldig heerschende malaria, te verstrekken (welke verstrekking zooveel mogelijk om de vijf dagen zou worden herhaald) was eene aanvulling van den voorraad chininepillen bij de Geneeskundige Sectiën dringend noodig. Ook de Chef van het veldhospitaal kreeg een voorraad pillen ten behoeve van zijn ondergeschikt personeel. Voor alle zekerheid werden nog aan den Chef over den Ge neeskundigen Dienst 2000 en aan den Gewestelijk Eerstaanwezend Officier van Gezondheid te Soerabaja 1000 stuks verbandpakjes als aanvulling aangevraagd. Op bovengenoemde samenkomst werd den Officieren van Gezondheid, Chefs der Geneeskundige Sectiën, opgedragen de gewonden bij de landing naar de Roode Kruissioepen der Marine te doen vervoeren; die na de landing werden getroffen konden desverkiezende tot aankomst van den Chefarts aan wal blijven; was evenwel de verwonding van dien aard, dat zij niet ambulant kon worden behandeld en was de gelegenheid voor vervoer naar de sloepen gunstig, dan zou van deze gebruik dienen te worden gemaakt. Verder werd overeengekomen: le. dat schotwonden met den inhoud der verbandpakjes of met koordverbanden zouden worden verbonden, zonder gebruikte maken van antiseptische vloeistoffen 2e. dat gesneden wonden op het slagveld niet zouden worden gehecht, maar alleen met perubalsum en hydrophilegaas zouden worden verbonden, terwijl alle wonden met substantie verlies met perubalsum zouden worden overgoten en daarna droog zou den worden verbonden. De Chefs der Geneeskundige Sectiën zouden hun personeel nog dien avond in dien geest van de noodi- ge instructies voorzien. Bij het debarkeeren der troepen zouden de verbandgroepen worden gesplitst ten einde in iedere boot zoo mogelijk de beschikking over een Europeesch of Inlandsch soldaat ziekenverpleger te hebben. De Europeesche soldaten-ziekenpleger zouden bij de landing de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 113