100 tascb voor ziekenverpleger, de Inlandsche soldaten-ziekenver pleger de extra verbandpakjes medevoeren. Daar gemiddeld voor iedere compagnie 3 sloepen noodig waren, zou één sloep van des kundig personeel zijn verstoken en op den verband voorraad bij de secticommandanten zijn aangewezen; 3e. dat aan alle militairen zooveel mogelijk om de vijf dagen, liefst nog iets vaker, een halve gram chinine zou worden ver strekt, terwijl alle koortslijders eene langdurige chininebehande- ling zouden ondergaan. Voor het overige werd verwezen naar hunne instructies. Den 19den Juli werd beslist, dat te Oedjoeng-Patiero zou wor den geland. Het lste landingséchelon bestaande uit de maréchaus see-compagnie (waarbij de Officier van Gezondheid de Chaufepié), de lste, 2de en 3de compagnie van het 9de Bataljon Infanterie (waarbij de Officier van Gezondheid Rombach), een sectie genie troepen benevens een seinbrigade van de Marine, moest om 4J- uur 's nachts van de reede van Badjowe naar het aangewezen landingspunt verstoomen. Alle manschappen kregen 1 dag noodrations, door den man zelf te dragen, mede. Ten einde den troep zoo mobiel mogelijk te maken, werd gelast dat het kookgereedschap, de archieven en de veldzak- ken aan boord moesten blijven. In verband daarmee werd door den Chefarts gelast, dat dooi de Geneeskundige Sectiën alleen de verbandmandjes, de tasschen, de blikken met reserve genees- en verbandmiddelen, de rottan- verbanden, de ververscbingskistjes en het voorgeschreven aantal gemodeficeerde stalen veldbedden en tandoes mochten worden medegevoerd. Het resteerende deel van het personeel en materieel van de Geneeskundige Sectie van hulpwapens en trein zou den volgenden morgen tegen 8 uur met de Artillerie, en de Genietroepen even- eens naar Oedjoeng-Patiero verstoomen en aldaar aan wal worden gezet om het geneeskundig personeel en de draagmiddelen bij de expeditionnaire colonne te vergrooten. Ten einde de op de schepen blijvende troepen (Cavalerie, Trein en veldhospitaal) tijdens den opmarsch der colonne naar Watampone van geneeskundige hulp te voorzien, werden van het veldhospitaalpersoneel 1 Europ. soldaat-ziekenverpleger,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 114