107 inspectie nog niet aan wal. Daar er ruimschoots gelegenheid bestond tot zoekraken zou het volgens den Chefarts aanbeveling verdienen de uitrusting voor den Geneeskundigen Dienst zoo eenvoudig en zoo klein mogelijk te maken. Den Militairen Apotheker werd opgedragen het ontbrekende zoo goed en kwaad het ging aan te vullen. De genees- en verbandmiddelen konden evenwel niet aan wal worden gebracht, omdat door gedeeltelijke wederinscheping dei- troepen de Militaire Apotheker geen voldoende debarkements- middelen kon machtig worden. Niet alleen bij de troepen aan wal, maar ook bij de aan boord der stoomschepen achtergebleven militairen kwamen talrijke gevallen van angina en larijngitis voor, welke catarrhale aan doeningen in verband werden gebracht met het doorstaan van den Oostmousson. Den 27sten Juli waren alle troepen wederom geëmbarkeerd en stoomden de schepen van Patiero naar de reede van Badjowe, waar een nieuwe landing beraamd was. Op alle schepen werden oefeningen gehouden in het overnemen van gewonden uit de sloepen en het transporteeren binnen boord en hadden enkele schepelingen practisch en theoretisch onder richt genoten in het verleenen van de eerste hulp. Deze schepe lingen zouden worden verdeeld over de verschillende gewapende sloepen waarin ook het noodige verband zou worden gedeponeerd. Op Hr. Ms. Zeeland, die wederom zou worden aangewezen als hospitaalschip, waren alle beschikbare ziekenkotten en ma trassen ook van andere schepen afkomstig reeds aanwezig. De ziekenboeg zou gereed worden gemaakt tot ontvangst dei- zwaar gekwetsten. Tot het vervoer binnen boord waren aange wezen 2 brancards van Auffret. Vier der groote oorlogsschepen zouden ieder een ambulance sloep geven met een roode kruisvlag. Deze zouden op eenigen afstand de gewapende sloepen volgen en wanneer het mogelijk werd de gewonden daaruit overnemen. De gewonden aan den wal zouden daarin, zoo de gelegenheid gunstig was, ook naar het hospitaalschip worden vervoerd Deze ambulancesloepen zouden na opname der gewonden gecombineerd gesleept, worden door een stoomsloep.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 121