108 De Zeeland zou de roode kruisvlag voeren. In ieder der ambulancesloepen zou een Officier van Gezondheid der Marine met een ziekenverpleger plaats nemen. De overige Officieren van Gezondheid der Marine zouden tij dig op het hospitaalschip aanwezig zijn om de gewonden in ont vangst te nemen en te behandelen. Yan de kleine schepen, die wel gewapende sloepen, maar geen ambulancesloepen gaven, zouden de Officieren van Gezondheid aan boord blijven. De Oudstaanwezend Officier van Gezondheid der expedition- naire troepenmacht zou een stoomsloep ter beschikking krijgen, ten einde over alles toezicht te kunnen houden en op de groote schepen, waar geen Officier van Gezondheid aan boord achter bleef, zoo noodig geneeskundige hulp verleenen. Daar bepaald werd, dat er 3 échelons zouden worden geland, en het 1ste échelon zoo mobiel mogelijk zou dienen te worden ge maakt, werd den Chefs van Geneeskundige Sectiën opgedragen alleen de verbandmand, den rotanverbanden, den reservevoorraad genees- en verbandmiddelen en tasschen mede te nemen, terwijl de Geneeskundige Sectiën bij het 2de échelon bovendien de ververschingskistjes moesten meenemen. Een Officier van Gezondheid zou voor de geneeskundige be handeling der eventueel den eersten dag achtergebleven troepen zorg dragen en met het 3de échelon landen, terwijl alle overige Officieren van Gezondheid en hunne Geneeskundige Sectiën met de korpsen waartoe zij behooren, zouden debarkeeren. De twee paardenartsen zouden respectievelijk met de Cavale rie en met de troepenpaarden debarkeeren, de militaire Apotheker zou op het vivresschip achterblijven. De den 25sten Juli t. v. op het vivresschip klaargemaakte voorraad genees-en verbandmiddelen werd onder de betrokken sectiechefs verdeeld. Om 7 uur zou het 1ste échelon met de Marinelandingsdivisie de landing aanvangen, in 't begin gedekt door het geschutvuur der groote schepen, later door het snelvuur der gewapende sloepen- Tot op 850 M. van den wal gekomen, opende de vijand een hevig vuur op de naderende linie, waarop de troepen uit de booten sprongen en landingsdivisie en maréchaussee wedijverden om het eerst in de vijandelijke versterkingen door te dringen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 122