112 instrumenten, utensiliën, genees- en verbandmiddelen, terwijl ook voor den opvoer van de noodige uitrustingsartikelen, fournituren etc. bevelen werden gegeven. Na aankomst van een militair paardenarts werd onmiddellijk een begin gemaakt met het oprichten van den ziekenstal bij het Cavalerie-bivak. Den lsten Augustus werd niet uitgerukt maar de geheele dag besteed om het bivak zoo goed mogelijk in orde te maken. Aan den militairen Apotheker werd opdracht gegeven met de geneesmiddelen enz. van Serie I en het suppletoir ontvangene benevens eenige Roode Kruisartikelen naar Watampone te komen. Tevens werd een aanvrage van laatstgenoemde artikelen naar Batavia gezonden. Reeds te Patiero was gebleken, dat de verpak king der Roode Kruisartikelen te gecompliceerd was. Artikelen, voor zieken bestemd, waren met die voor gezonden door elkaar in kistjes verpakt, ten gevolge waarvan steeds een groot aantal moest worden geopend om de noodige hoeveelheid sigaren, tabak enz. voor uitdeeling aan de expeditionnaire troepen bijeen te krijgen. Tot den opvoer van tenten werden geen bevelen gegeven, daar er te Watampone over een voldoend aantal groote huizen kon worden beschikt en het lossen, en bij gebrek aan draagkrach ten ook de opvoer, met moeielijkheden zou gepaard gaan. Den 2den Augustus werd met achterlating van 2 compagnieën een vijfdaagsche tocht ondernomen in de richting van Pasempa. Voor de achterblijvende zieken zou de Chef van het veldhospitaal zorg dragen, terwijl behalve de Chefarts alle Chefs der Genees kundige Sectiën met Staf en personeel (behalve 2 verbandgroepen voor de achterblijvende compagnieën) en materieel benevens een paardenarts bij de colonne werden ingedeeld. De trein zou later volgen. Het terrein leverde groote moeielijkheden op; herhaaldelijk raakte de colonne het spoor bijster, zoodat toen om 2 uur n. m. de nadering van den trein nog niet werd gemeld, door de hoofdmacht voor de Pasar Oesa werd halt gehouden om den trein in te wachtende voorhoede werd opgedragen een ver kenning van het Oesaravijn en de stelling Pasampa te maken. De marsch door het Oesaravijn ging uiterst bezwaarlijk, zoo-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 126