116 De indeeling van geneeskundig personeel bij de verschil, lende uitrukkende colonnes geschiedde volgens onderstaande beginselen Rukten er twee of meer compagnieën van een Bataljon uit,, dan ging de Chef van de Geneeskundige Sectie van het Bataljon steeds mede, rukte één compagnie uit dan ging de Sectiechef niet mede, tenzij belangrijke tegenstand werd verwacht. De Chef der Geneeskundige Sectie van hulpwapens en trein ging alleen mede, indien een of meer treincompagnieën bij de colonne waren ingedeeld en wel met zooveel verbandgroepen als er compagnieën medegingen. De geneeskundige behandeling van de Cavalerie, Genie en Artillerie op marsch werd in den regei aan den Officier van Gezondheid, ingedeeld bij de maréchaussée. compagnie en zoo deze niet aanwezig was aan een der andere sectiechefs opgedragen. Alleen bij verplaatsen der operatiebasis en oprukken der geheele expeditionnaire troepenmacht met uitzondering van eene kleine achterblijvende bezetting, nam de Chef der Geneeskundige Sectie van den trein de behandeling van laatstgenoemde wapens op marsch op zich en werden door deze alle drie verbandgroepen medegenomen. In het bivak werden de manschappen der Cavalerie, Artillerie Genie en van den Trein door den Chef der Geneeskundige Sectie van hulpwapens en trein behandeld zoo deze laatste ter plaatse was. Was zulks niet het geval, dan werd de geneesheer vGor deze troepenafdeelingen door den Chefarts aangewezen. De verbandgroepen werden beschouwd als een integreerend deel der compagnie en gingen bij alle tochten, patrouilles enz. van de compagnie mede. De dienst bij de achtergebleven troepen van Bataljons, die met hunne geneeskundige Sectiën waren uitgerukt, werd telkens, naar omtandigheden, door den Chefarts geregeld. De veldapotheek werd den llden Augustus door den Chefarts geïnspecteerd, waarbij bleek dat de militaire Apotheker de zaak vrij praktisch had ingericht. Een gedeelte, voor het distribuee- ren van geneesmiddelen en voor bureau bestemd, was goed tegen wind en stof beschermd. Met het oog op den hoogstwaarschijnlijk korten duur van het verblijf van de troepen te Badjowe had de militaire Apotheker

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 130