123 over eenige dagen na aankomst van het stoomschip „van Diemen" naar Loewoe te vertrekken om aldaar voor langen tijd te blijven, zoodat een veldziekenzaal te Paloppo zou moe ten worden opgericht, en het bekend was, dat de uitrusting van de Geneeskundige Sectie van dat halve Bataljon, wat betreft de artikelen afkomstig van de Militaire Administratie, van den beginne af niet volledig was geweest, werden ten behoeve van die sectio uit de uitrusting van het veldhospitaal aan boord van de „Bromo" nog eenige wollen dekens, eenige handdoeken, kabaja's, sarongs, stroozakken enz. aangevraagd. Daar de Commandant der maréchaussee-compagnie er van den beginne af geen prijs op stelde met de volledige uitrusting van een Geneeskundige Sectie te ageeren, werd bij die compagnie, die, versterkt door een Inlandsche compagnie, 1 peloton Cava lerie en een treincompagnie, den Radja van Boni zou achtervol gen, een Officier van Gezondheid ingedeeld met opdracht, alleen de bij die compagnieën behoorende verbandgroepen, een medi- cijntasch en de noodige reserve genees- en verbandmiddelen mede te voeren. Het materieel van de Geneeskundige Sectie van het 19de Bataljon te Watampone achtergebleven zijnde, bleven voor de troepen te Pampanoea dus slechts 2 uitrustingen over, waarvan de Chefarts geen meer meende te mogen afstaan met het oog op de ophanden zijnde krijgsoperatiën tegen Sop- peng. Een colonne zou van uit Watampone naar Lemoeroe opruk ken. Ook hierbij werd een Officier van Gezondheid ingedeeld. Den Sen September vertrok de colonne, vergezeld van den Chefarts, van Pampanoea langs de Tjenranarivier naar dereede en scheepte zich den volgenden morgen op de „van Diemen" in. Aan boord van genoemd stoomschip, dat 14 geëvacueerde zieken afkomstig van Watampone herbergde, kwam de Chefarts na onderzoek tot de overtuiging, dat er meerdere zieken waren, die niet voor evacuatie in aanmerking hadden behooren gebracht te worden. Ten einde plaatsruimte te krijgen op dat stoomschip, waarop 450 man kunnen worden vervoerd en waarmede i. c- 470 man zouden moeten worden overgebacht, werden alle stroo- en bult zakken voor de zieken voorloopig ingenomen en slechts aan één

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 137