124 lijder aan febris remittens zijn bultzak gelaten; de andere on gegradueerde zieke militairen kregen geen gereserveerde lig- paatsen meer. Verder werd in het tusschendek alles wat be trekking had op de verpleging van zieken verwijderd. Door dezen maatregel was het mogelijk ruimte voor de geheele colonne op dat stoomschip te krijgen. 's Avonds kwam de „van Diemen" ter reede Paloppo aan. Met den Oudstaanwezend Officier van Gezondheid der Marine werd overeengekomen, dat door de Marine een ambulancesloep met een Officier van Gezondheid en uitgerust als bij Badjowé tijdens de landing, voor het vervoer der gewonden naar het s s. „van Diemen" beschikbaar zou worden gesteld. Op dit stoom schip zou onmiddellijk na het debarkement alles in gereedheid worden gemaakt voor de ontvangst der gewonden. Een Offi cier van Gezondheid der Marine en zoo noodig de Chefarts zouden den transportdokter op dat stoomschip behulpzaam zijn bij het verbinden en het verleenen van de noodige heelkun dige hulp. Verder zou de Chefarts met den Oudstaanwezend 'Officier van Gezondheid der Marine in een afzonderlijkestoomsloep de landingstroepen volgen. Indien bij het debarkement onzerzijds geen gewonden werden verkregen, zou de Chefarts den tocht over land naar Paloppo medemaken, ten einde zoo noodig onderweg heelkundige assistentie te kunnen verleenen en den troepencom mandant bij het uitkiezen van een bivakplaats van advies te dienen. Behalve het L.H. 15de Bataljon, waarbij deStaf van de Genees kundige Sectie en 2 verbandgroepen, zouden aan de landing deel nemen 200 man landingsdivisie, waarbij een Officier van Gezond heid der Marine met een ziekenverpleger en de noodige ver bandmiddelen zou worden ingedeeld. Hier zij aangeteekend. dat; de Marinetroepen voor marschen over land niet zijn ingericht en niet over tandoes Gwynfé en- draagkrachten daarvoor beschikken. Daarom waren derzerzijds extra tandoes voor deze troepen medegenomen. Van de Geneeskundige Sectie werd alleen het geneeskundig materieel medegevoerd, zoodat de daardoor beschikbaar komende dwangarbeiders voor het dragen van bovenbedoelde tandoes konden worden benut.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 138