- 129 Den 19den October zou met de hoofdmacht van Makassar uit Gowa worden binnengerukt, terwijl 2 detachementen zouden op treden in het N.O. deel van Gowa en een detachement van uit het Oosten tegen de Bonglangi zou ageeren. Te Makassar werden de uitrustingsartikelen der Geneeskundi ge Sectiën voor zoover noodig aangevuld. Op bovengenoemden datum 's morgens 7. u. 30 marcheerde de colonne af. Bij de voorhoede (1 compagnie van het 9de Bataljon en 1 detache ment Genietroepen) was de Staf van de Geneeskundige Sectie van het 9de Bataljon ingedeeld. Bij de hoofdmacht (2 compagnieën van het 9de Bataljon, 1 detachement Genietroepen, 1 Batterij Artillerie) de Staf van de Geneeskundige Sectie, Trein en hulpwapens en 1 paardenarts. Achter laatstgenoemde Geneeskundige Sectie volgde nog 1 com pagnie van het 8ste Bataljon. De Chefarts bevond zich als gewoonlijk bij den Bevelhebber aan 't hoofd van de hoofdmacht, evenals vroeger vergezeld door een sergeant-ziekenopzichter, een Inlandsch soldaat-ziekenverpleger van het veldhospitaal en een tasch voor Officieren van Gezond heid. Daar het 8ste Bataljon zonder hospitaalpersoneel en geneeskun dige uitrusting indertijd naar Makassar was gedirigeerd, werden voor beide companieën uit het personeel van het veldhospitaal verbandgroepen geformeerd, uitgerust met tasschen voor zieken verplegers, die nog te Makassar in voorraad waren. Het genees kundig toezicht op die compagnie, indien zij mede uitrukte, werd opgedragen aan den Chef der Geneeskundige Sectie van hulpwa pens en trein, tenzij de marschformatie eene andere indeeling noodzakelijk maakte. De colonne bereikte 9 u. 15 Djongaga, waar in de nabijheid van de woning van den vorst een bivak werd betrokken. De troepen werden in huizen onder dak gebracht en onmiddellijk maatregelen tégen verontreiniging en verspilling van drinkwa ter genomen. Verdere maatregelen werden voorloopig met het oog op de onzekerheid betreffende den duur van het ver blijf aldaar, niet genomen. Voor de Staven der Geneeskundige Sec tiën werden afzonderlijke huizen aangewezen. Een compagnie werd naar Makassar teruggezonden om de ba- Bjjl. 1908. 9

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 143