3 colonne bestaande uit 2 bataljons infanterie en een compagnie marécbaussée, te marcheeren van het landingspunt Badjowe over Tippoeloewe, Balakang, Lona N. naar Lona Z. ter verkenning van deze kampongs en verder naar Tjiloewe met het doel den vijand uit eventueele stellingen te verdrijven en in laatstge noemde kampong met de geheele macht een bivak te betrekken. Alle kampongs werden verlaten bevonden, alleen één ge wapende Boniër werd door de cavalerie neergelegd. In kampong Tjiloewe kreeg de cavalerie opdracht de wel te verkennen bij het Z. O. deel der kampong en te melden of deze voldoende capaciteit had voor de geheele macht. Daar dit niet het geval bleek te zijn, kreeg één bataljon en de cavalerie last den nacht door te brengen in Lona Z., waar voldoende water werd gevonden. Dienzelfden dag werd nog ruim 1| peloten aan den wal ge bracht, hetwelk een bivak te Badjowe betrok. 30 Juli. Om 7. u. v.m. werd het bivak Lona Z. verlaten en vereenigde de colonne zich om 8 u. v.m. op den weg door Lona N. met één bataljon infanterie, een compagnie maréchaussée, 4 stukken geschut en de rest der op den 29en gedebarkeerde cavalerie. De cavalerie kreeg opdracht om de overgang over de Sallo Toro te verkennen in den weg, die van Lona N. over Boekakak naar Watampone voert, De overgang werd geschikt bevonden voor alle wapens en hiervan bericht gezonden. Met twee pelotons afgezeten en één peloton te paard werd N. W. van den overgang deze vastgehouden tot de aankomst der maréchaussée. Gewapende Bonieren vertoonden zich van tijd tot tijd te paard op grooten afstand in het voorterrein en hierop werden enkele schoten afgegeven. Om 10.30 u. v.m. werd opdracht ontvangen om met de ma réchaussée als voorhoede te marcheeren in de richting van de N. O. punt van kampong Boekakak en deze alsmede de kampong "Watampone te verkennen. Met eclaireerende linie werd gemarcheerd: één peloton rich ting N. O. punt Boekakak, één1 peloton richting N. rand Watam pone, één peloton gesloten tusschen beide in op gevechtsafstand. Het peloton tegenover Boekakak kreeg op 4 a 500 M. van

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 15