160 lijk zoek raakten, achtte de Chefarts bij de uitrusting van een Geneeskundige Sectie niet noodzakelijk. De draagmanden en draagstellen, die waren medegenomen, indien gebrek aan draagkoelies de aanwending daarvan noodig maakte, zijn gedurende deze expeditie niet gebruikt. Al wordt bij de colonnes van draagpaarden gebruik ge maakt, voor de Staven der Geneeskundige Sectiën zal evenals bij de verbandgroepen liefst op dragers moeten worden gerekend, omdat deze werkkrachten in dat geval ook voor andere doeleinden bij de Geneeskundige Sectiën noodig blijven. De medicijntasschen vielen vrij algemeen in den smaak. Bij langdurig gebruik wordt het leder zoo zacht, dat de inhoud van de tasch tegen stooten van buiten niet genoeg beveiligd is. Papieren etiquetten op de flesschen zijn absoluut af te keuren. Door vocht weken die etiquetten er af en men weet niet meer wat er in de flesch zit. De reserve voorraad genees- en ver bandmiddelen in petroleumblikken verpakt, heeft goede diensten bewezen. De stalen veldbedden met helpzeelen en draagstok zijn bij deze expeditie voor 't eerst gebruikt en hebben goed voldaan. Een enkele keer raakten de holle voetstukken en lengtebuizen door de modder verstopt, hetgeen eenigen last veroorzaakte. Het is gebleken noodzakelijk te zijn de gedeelten, die in elkaar schuiven van tijd tot tijd met vaseline in te smeren, daar anders door roest deze stukken al spoedig niet meer van elkaar zijn te schuiven. Bij de verbandgroepen werden de stalen veldbedden van tijd tot tijd misbruikt, daar soms gezonden ze voor ligplaatsen gebruikten, wanneer ze voor zieken niet noodig waren. In de veldambulances werden zij steeds als legerstede voor de daarin verpleegde zieken gebruikt. Wanneer daartoe het aantal stalen veldbedden bij den Staf der Geneeskundige Sectie niet toereikend was, werden die, ingedeeld bij de verbandgroepen, gerequireerd. De tasschen voor Officieren van Gezondheid hebben aan billijke eischen voldaan. De tasschen voor ziekenverplegers zouden anders kunnen worden ingericht. In plaats van het tegenwoordige verband- materieel in de zinken doos(koordverbanden, ontvette watten en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 174