E. ALGEMEEN RAPPORT omtrent de verrichtingen van het detachement Genietroepen gedurende de Boni - Espeditie. I. Sterkte van het Detachement. Deze bedroeg twee sectiën onder commando van een kapitein waarbij aan administratief kader een sergeant-majoor, benevens een telefoonbrigade sterk 3 sergeanten, 3 korporaals en 5 Ge niesoldaten-telegrafist. Bovendien waren aan het detachement toegevoegd 1 kor poraal- en 1 Geniewerkman- timmerman en 1 Geniewerkman- smid en als vasten trein 46 dwangarbeiders met 2 mandoers.. II. Duur der Expeditie. Het detachement kwam den 17den Juli 1905 ter reede van Badjoweden lsten Augustus 1906 werd de expeditie ontbonden een sectie keerde den 9en Augustus d.a.v. van Makasser naar Java terug; de tweede sectie bleef voorloopig op Celehes achter.- III. Verrichtingen. a. Bouw en inrichting van tijdelijke bivaks. Na de landing bij Oedjoeng Patiero 20 Juli 1905) werd be gonnen met de inrichting van bivaks aan het strand en op nabij gelegen heuvels. Den 26sten Juli werden de troepen weder ingescheept en overgebracht naar de reede van Badjowe. Na de landing bij Bena op den 28 Juli 1905 werden door de Genietroepen bivaks ingericht bij Bena Lanoe en het oude fort van Badjowe. In hoofdzaak bepaalden de werkzaamheden zich dien dag tot het maken van afdaken en het aanbrengen van afsluitingen van gewapend draad om de bivaks. Den 29sten Juli werd het geheele peloton genietroepen ver- eenigd in de kampong Balateloe ten einde aldaar een tijdelijk strandbivak in te richten voor 2 compagnieën Infanterie en 1

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 178