- 165 sectie Genietroepenhier werd van bestaande woningen gebruik gemaakt; de indekking dier woningen werd verbeterd door het aanbrengen van imitatieleder. Na de bezetting van Watampone werd aldaar van 13 tot en met 20 Augustus gewerkt aan den bouw van een bivak voor 3 compagnieën. Hiertoe werd gebruik gemaakt van de woningen van den vorst en den Poenggawa; het bivak werd omgeven door •een gewapende draadafsluiting. Een nortonboring werd beproefdj doch kon niet dieper dan 6 M. worden voortgezet. Den 16 Augustus vertrok de Chef der Expeditionnaire Genie vergezeld van den Intendant der troepenmacht per stoomschip Brak naar de monding van de Tjenranarivier met opdracht na te gaan of bij Tjenrana Bone een geschikte bivakplaats kon worden gevonden voor eene compagnie Infanterie en op welke wijze eene seingemeenschap tot stand kon worden gebracht tusschen Pampanoea en de marine voor de monding der Tjen rana. Voor het bivak werd in het O. uiteinde van kampong Tjenrana Bone een geschikte plaats gevonden en in kampong Langkero een punt van waar uit de schepen in zee konden worden gezien. 20 Augustus vertrok een officier met 4 man naar Badjowe om zich in te schepen op de Bromowelk schip dien dag naar de monding van de Tjenrana werd gesleept. Dit detachement had in opdracht geniematerialen uit de Bromo over te laden in een prauw ter opvoer naar Pampanoea. 21 Augustus vertrok het geheele detachement Genietroepen (behalve 2 Geniewerklieden en 4 telegrafisten, die te Watampone en Badjowe achterbleven) naar Pampanoea. De tocht had plaats over Djalieng naar Lantjawaar gebivakkeerd werd; den vol genden dag naar Tjimoeroeng en den 23 Augustus van daar naar Pampanoea. Onderweg had het detachement enkele rivierovergangen en den gevolgden weg hier en daar verbeterd. Te Tjimoeroeng wer den 250 kg. buskruit en 500000 slaghoedjes tot Beau- montpatronen, welke aldaar werden aangetroffen, vernietigd. Na aankomst te Pampanoea werd begonnen met de inrichting van het bivak en den bouw van een laadhoofd lang 16 M. voor de groote zeeprauwen. Door gebrek aan bamboe werden de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 179