166 schragen en liggers voor het hoofd van pinangstammen geno men; het dek van bamboe. Behalve de noodige accessoires werd een velbakkerij ingericht bestaande uit 2 veldbakovens. Den 25en Augustus rukte een halve sectie onder een officier met eene colonne uit voor een achtdaagschen tocht in Wadjo. De- Chef der expeditionnaire Genie nam aan dezen tocht deel en werd toegevoegd aan den staf der expeditie. Den 30en Augustus werd door de telegraafbrigade begonnen met eene telefonische verbinding van Pampanoea naar de Tjen- ranamonding en van Pampanoea naar Watampone. 8 September vertrok van uit Pampanoea een colonne bestemd voor Loewoe, waarbij een halve sectie Genietroepen onder een officier was ingedeeld. 15 September nam een detachement ter sterkte van 1 Euro- peeschen sergeant en 8 man deel aan een tocht naar Sidenreng- en Soppeng. De overige Genietroepen verbeterden onderfusschen het bivak te Pampanoea en 16 September begonnen zij het bivak in te richten voor langer verblijf. De barakken verkregen allen ver hoogde vloeren. Om in de behoefte aan drinkwater te voor zien werd een pijpwelboring uitgevoerd tot eene diepte van 8 M. Op verschillende diepten werd goed drinkwater gevonden; het water steeg tot 4 M. onder het maaiveld; met het water werd echter eene groote hoeveelheid fijn slib medegevoerd,, waardoor het pompen uiterst moeilijk ging. Om het water te kunnen laten bezinken werd een put gegraven, bekleed met biervaten en op dezen put de pomp gesteld. De materialen voor het blijvend bivak zouden door de be volking worden geleverd; de aanvoer van bamboe en atappen liet echter zeer veel te wenschen over, zoodat om in het ge brek aan materialen te voorzien dagelijks 1 sectie infanterie met 25 dwangarbeiders werden uitgezonden om bamboe te kappen. De hoedanigheid van de bamboe was over het al gemeen slecht. In het gebrek aan atappen kon worden voor zien door afbraak van eenige loodsen op het emplacement van het nieuwe bivak. Den 6en October vertrok een colonne onder bevel van den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 180