167 Chef der expeditionnaire Genie naar Makasser. Bij deze colonne werd ingedeeld een sectie Genietroepen onder een sergeant-majoor. Een halve sectie, waarbij alle telegrafisten, onder een officier, bleef te Pampanoea om de bivakwerkzaamheden voort te zetten en een telefoonlijn te slaan van Pampanoea naar Palima. Ge durende de maand October werden de vluchtige barakken van het oude bivak afgebroken en behalve logiesbarakken voor den troep woningen gebouwd voor de officieren en den commandant van de in Boni ageerende troepen; verder stallen, bureaux, eene woning voor 2 adjudanten-onderofficier, een gevangenis en ac cessoires. Het bivak was 15 November voltooid. Wijders werd opgedragen een bivak te bouwen nabij Baeng Mangala bestemd voor 30 man Infanterie, welke aldaar gelegerd werden ter bescherming van den onvanger van in- en uitvoer rechten, gestationneerd te Palima. In dit bivak zou tevens gelegenheid moeten bestaan om geëvacueerden van Pampanoea onder dak te brengen. Dit bivak werd in 6 dagen voltooid door een detachement ter sterkte van 1 Europeesch onderoffi cier en 6 man met handlangers van de Infanterie Het bivak te Pampanoea werd verder na terugkomst van een afdeeling dwangarbeiders uitgebreid met een troepenbarak ter lengte van 54 M. Den 27sten November ontving de detachementscommandant last zich naar Makasser te begeven. Te Pampanoea bleef achter een detachement sterk 1 Europeesch korporaal, 7 Europeanen en 14 inlanders, benevens 4 telegrafisten voor de bediening der in Boni opgestelde telefoonstations. Dit detachement, waaraan in Decem ber een Europeesch sergeant werd toegevoegd, verrichte bivak werkzaamheden en was verder behulpzaam bij den aanleg van wegen in het Bonische. Den lsten Januari vertrok van uit Pampanoea een detachement sterk 1 Europeesch onderofficier, 2 Europeanen en 7 Inlanders naar Singkangom aldaar een- bivak te bouwen voor een peloton infanterie en eene woning voor den civielen gezaghebber. Den 16den Februari kwam een afdeeling van het detachement van Loeiooe sterk 1 officier, drie Europeeche en 6 Inlandsche minderen van Paloppo terug.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 181