168 20 Februari rukte een detachement ter sterkte van 1 Eu- ropeesch korporaal, 2 Europeesche en 2 Inlandsche Genie' soldaten uit met eene colonne naar Belawang; dit detachement verrichte werkzaamheden bij rivierovergangen en het open- kappen van het terrein; 27 Februari keerde het te Pampanoea terug' Het detachement bouwde een jukbrug over de Opo en sloeg een telefoonlijn Pampanoea Wattan Soppengen begon met een lijn naar Singkang. Verder werd gewerkt aan den bouw van bruggen en den aanleg van wegen. Van 10 Mei tot 1 Juni werd door een detachement sterk 6 Europeanen en 10 Inlanders onder een officier een brug ge slagen over de Oenji. Den 3en Juni vertrok de detachementscommandant naar Pa- loppo om een drijvervlot te monteeren en Decauvillespoor te leggen; terwijl het detichement een brug sloeg nabij kampong Patjiro. 16 Juni keerde de detachementscommandant t j Pampanoea terug- 25 Juni vertrok een detachement van 2 telegrafisten en 2 Inlandsche Geniesoldaten tot het aanleggen van een telefoonlijn van uit Wattan Soppeng in de richting Lampoko; terwijl van uit Lampoko een detachement begon met het slaan van de lijn in de richting Wattan Soppeng8 Juli kwam de lijn gereed en was de verbinding tusschen Boni en Makasser tot stand gebracht. Het tijdelijk bivak aan de overzijde van de Tjenrana werd afgebroken en aldaar een houten blokhuis voor 5 man ge bouwd. 1 Augustus vertrok de detachementscommandant met een detachement sterk 1 Europeesch korporaal, 3 Europeesche en 14 Inlandsche Geniesoldaten naar Makasser. Te Pampanoea bleven achter 1 Europeesch sergeant, 5 Eu ropeesche en 5 Inlandsche Geniesoldaten. Het detachement, dat den 8sten September 1905 naar Loewoe was vertrokken, ter sterkte van 1 officier, 1 Europeesch en 1 Inlandsch sergeant en 18 minderen werd na de landing bij kampong Bolandjai en den opmarsch naar Paloppo belast met het inrichten van een bivak in den Kraton van Paloppo. Voor den troep werden afdaken op 2 rijen stijlen en ingedekt met

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 182