169 atappen opgericht. Bamboe was niet te krijgen, zoodat de ba rakken van hout gemaakt moesten worden. De missigit werd tot hospitaal ingericht en gedeeltelijk tot vivresmagazijn. Later werd het bivak ingericht voor eene ge mengde compagnie en voor langer verblijf. De gebouwen, type kleine troepenbarak en voor sommigen groote troepenbarak, hadden een kasso-geraamte en werden ingedekt met atappen- 8 November was dit bivak nagenoeg voltooid. Het oude bivak werd afgebroken en verder gearbeid aan de verbetering van enkele wegen. Yan de sectie, die den 7den October 1905 naar Makasser was vertrokken en daarna had deelgenomen aan de tochten in het Goaschewerd de helft den 16den November overgebracht naar Pare-Pcire met opdracht de ruïnes van de aldaar afgebrande steenen gebouwen middels springgelatine op te ruimen, een vivresmagazijn te bouwen en enkele wegen aan te leggen. De te Makasser gebleven halve sectie werd te werk gesteld aan den bouw van paardenstallen voor den trein. Den 5den December begaf zich de detachementscommandant naar Bonto Parang en Kalobangwaarheen reeds een detachement ter sterkte van een halve sectie was opgerukt. Een deel van de halve sectie sterk 1 Inlandsch korporaal, 4 Europeesche en 6 Inlandsche minderen werd naar Kalobang gedirigeerd voor het maken van een vlot. Den lOden waren deze menschen te Bonto Parang terug. 14 December werd begonnen met het slaan van een telefoon lijn van Bonto Parang naar Pakattohet maken van een reeppont over de Beerangrivier en het traceeren van een weg over het Bonglangi-gebergte. 25 December keerde het detachement naar Makasser terug om een groote troepenbarak lang 32 M. op te richten en verder eenige stallen voor den trein. De barak werd gemaakt van hout, ingedekt met pannen en was bestemd voor vischbakkerij. De halve sectie te Bonto Parang werd belast met den bouw van een bivak en een brug over een arm van de Beerangrivier. Bamboe was plaatselijk verkrijgbaar, atappen werden van Ma kasser aangevoerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 183