11 Januari vertrok een detachement naar Pare-Pare voor den aanleg van een telefoonlijn naar Rappang. Van Makasser zouden 100 kasso telefoonpalen worden mede genomen. Te Pare Pare werden in afwachting van het telefoonmaterieel een aanlegsteiger gemaakt en een pomp opgesteld ten behoeve van de watervoorziening van het op een 24 M. hoogen heuvel gelegen bivak. 15 Januari werd met den lijnaanleg begonnen. Een gedeelte van het detachement bleef te Pare Pare voor bivakbouw op last van den Militairen Commandant van Celebes en Onderhoorigheden werd den 4en Februari begonnen met den bouw van een vivresmagazijn van kasso, met planken omwan- ding en ijzeren dakbedekking. Dit magazijn bestond uit 2 barakken van 44 M. lengte ver bonden door een overdekte gang. De houtwerken voor het magazijn werden te Makasser gereed gemaakt. Het bestaande bamboe vivresmagazijn werd daarna bestemd tot hospitaal. Voor den opvoer van vivres werd een steiger gebouwd. Voor den aanleg van een telegrafische verbinding tusschen Makasser en Pare Pare werd aangewezen een detachement ter sterkte van 1 sergeant telegrafist, 1 korporaal, 2 Europeesche en 8 Inlandsche Geniesoldaten; dit detachement zou de werk zaamheden beginnen van uit Makasser. Later werd dit detachement versterkt en in 2 ploegen verdeeld. Het detachement te Pare Pare verrichtte nog enkele bivak werkzaamheden en nam overigens deel aan excursies. III b. Slaan van Telefoonlijnen. De volgende telefonische verbindingen werden tot stand gebracht 1 Pampanoea- Watampone-Badjovoe 56 KM. 2 Pampanoea-Palima. 36 KM. 3 Pampanoea-Wattan Soppeng. 38 K.M. 4 Pampanoea-Singkang. 20 K.M. 5 Makasser-Bonto Parang via Djongaja en Pakatto. 6 Pare Pare-Rappeng-Enrekang 36 K.M. 7 Pare Pare-Langa via Soeppa en Bjampoea.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 184