171 Yoor de telefoonlijnen werd gebruik gemaakt van gegalvani seerd ijzer draad van 2 K M., bevestigd aan dubbelklokvormige isolatoren, welke middels ijzeren isolatordragers en hangers aan de ophangpunten werden bevestigd. De afstand der ophang- punten bedroeg 65 a 70 M. Yoor de ondersteuningspunten werden voor zooveel mogelijk boomen gekozen; de overigen waren wildhouten palen of ka- pokboomen. Voor overgang van de 120 M- breede Tjenranarivier werd in de lijn Pampanoea-Palima gebruik gemaakt van rivier kabel. De kabel werd sterk aangetast door het brakke rivierwater, zoodat hij veel vernieuwing eischte. In gebruik zijn telefoontoestellen voor groote afstanden voor lijnonderzoek werden gebezigd veldtelefonen. De bediening van de stations geschiedde door Europeesche fuseliers bijgestaan door een ordonnans. Herstellingen aan lijnen en materieel werden verricht dooi de genietroepen (telegrafisten). Behalve deze telefoonverbindingen werd ook eene telegrafische gemeenschap tot stand gebracht tusschen Makasser en Pare Pare over MarosPangkadjeneSegiri, Tanette en Lampoko. c. Deelneming aan marschen en gevechten. I. Landing bij Oedjoeng Patiroop 20 Juli 1905. Bij de landing werd een sectie ingedeeld bij het le, de andere bij het 3e echelon. Na de landing ontving de Chef der expeditionnaire Genie opdracht een kreek te verkennen, welke achter de heuvels nabij Patiro werd waargenomen. De kreek bleek 40 M. breed tezijn en ook bij eb ondoorwaadbaar; het werd echter mogelijk geacht met behulp van sampans een overgang over de kreek te maken. Een tweede overgangspunt, verkend door den kapitein-adju dant Hirschmannwerd eveneens in oogenschouw genomen. Hier werd de 3e sectie genietroepen aangetroffen, welke sectie in opdracht had benoorden de noordelijkste heuvels een brug over de kreek te slaan. Dit punt bleek niet geschikt te zijn, zoodat de detachementscommandant met een deel der 3e sectie terugkeerde naar het eerst verkende punt om de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 185