174 De 4e sectie rukte dien dag met eene colonne op ter verken ning van de stelling van Pasempa. Den 4den Augustus keerde de 3e sectie terug naar Watampone. De 4e sectie marcheerde dien dag met eene colonne naar Palongki en van daar over Oeloe en Mampoetoe naar Amali en terug. Gedurende dien tocht werd geen aanraking met den vijand verkregen, de verrichtingen van de genietroepen beston den in het verbeteren van den marschweg en hulp bij het in richten van de bivakplaatsen. Den 6den keerde de geheele colonne naar Watampone terug. 3. Excursie naar Wadjo (25 tot en met 27 Augustus). Aan dezen tocht werd deelgenomen door een halve sectie genietroepen onder een officier, terwijl de Chef der Expedition- naire Genie aan den staf der expeditie werd toegevoegd. Bij dezen tocht, waarbij geen aanraking met den vijand werd ver kregen, bepaalden de werkzaamheden van de Genietroepen zich tot het maken van rivierovergangen middels reepponten en bivakwerkzaamheden. 4. Excursie naar Loewoe (8 September). Bij de colonne werd ingedeeld een detachement genietroepen ter sterke van 1 officier, 1 Europeesch sergeant, 1 Inlandsch sergeant, 8 Europeesche en 10 Inlandsche minderen. De landing had 11 September plaats bij kampong Balandjai. Versterkingen waren door den vijand niet aangelegd. Na de landing werd opgerukt naar kampong Paloppodat na weinig tegenstand werd genomen; van handmijnen behoefde geen ge bruik te worden gemaakt. De verdere verrichtingen van het detachement bestonden in bivakbouw en verbetering van wegen. 11 December vertrok het detachement naar Makasser. 5. Tocht via Djamba naar Makasser en Goa. De Chef der Expeditionnaire Genie ontving de opdracht het bevel op zich te nemen van eene colonne, welke over Djamba naar Makasser moest marcheeren. Aan deze colonne werd een sectie genietroepen toegevoegd onder commando van een sergeant majoor. Den 17en October kwam de colonne te Makasser aan gedurende den tocht werden in de verschillende bivaks door

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 188