175 de sectie genietroepen vluchtige bivakwerkzaamheden verricht. Den 20sten Oct. werd een halve sectie genietroepen ingedeeld bij eene colonne, welke een tocht naar het binnenland zou maken. Nabij Goenoengsari raakte de colonne slaags met vijandelijke benden, die zich in de Z. O. randen van Goenoengsari bevon den. De Genietroepen maakten, waar noodig, doorgangen voor de Artillerie. Bij den aanval op Bisei werd de halve sectie onder bevel van den Chef der expeditionnaire Genie ingedeeld midden achter de tirailleurlinie, daar verwacht werd, dat muren en palissadeeringen zouden moeten worden opgeruimd. Het bleek echter, dat dit niet noodig was. Zonder tegenstand werd de kampongrand bereikt en door de kampong opgerukt, waarbij de genietroepen openingen in de paggers kapten. Daarna werd opgerukt naar Tamalatie, dat na een kort vuurgevecht ontruimd werd. De genietroepen leden geene verliezen. Te Djongaja werd gebivakkeerd en van daaruit den volgenden dag gemarcheerd naar Pakatto Pantara. Eerst in het bosch ten N. van Pakatto werd aanraking met den vijand verkregen die na een gevecht van 3 kwartier uit het bosch en de kampong Pakatto werd verdreven. Bij den aan val vonden de genietroepen geen gelegenheid van dienst te zijn. Na afloop van het gevecht werd het bivak betrokken in kam pong Pakatto. Tot verbetering van de communicatie in het bivak kapten de Genietroepen verscheidene paggers weg. Den volgenden dag werd gemarcheerd over Katjikang en Panni en verder over het zadel tusschen ^de Parangen en Limbaja. Met den vijand werd geen voeling verkregen. Gedurende den marsch leed de troep door gebrek aan drinkwater. Nabij La- lapotjo werd het bivak betrokken op een open sawah. Vluchtige bivakwerkzaamheden werden verricht. Den volgenden dag keerden de Genietroepen met een deel der colonne naar Makasser terug. 6. Excursie tegen Djaladja. Bij de colonne bestemd om tegen Djaladja te ageeren werd ingedeeld een detachement genietroepen sterk 1 officier, 1 Eu- ropeesch sergeant, 8 Europeesche en 9 Inlandsche minderen. Den 28sten Januari 1906 landde de colonne en werd zonder

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 189