6 zware hellingen naar beneden waardoor één zadel en een sabel verloren gingen. Eerst om 5.45 u. n.m. waren de pelotons vereenigd en werd een bivak betrokken in kampong Oereng. De beide andere pelotons bivakkeerden dien nacht met den trein aan de overzijde van het ravijn van Oesa. 3 Augustus. Om 8 u. v.m. kregen de beide pelotons in Oereng opdracht om met de maréchaussee en twee compagnieën infanterie de stelling van Pasempa te verkennen. Bij den dam vóór de stelling kreeg de voorste patrouille der cavalerie, die zich op een smal en zeer moeilijk begaanbaar pad bevond, van achter den dam vuur, waardoor een paard een schot in den schouder en één in den kaak ontving. Daar de cavalerie in het moeilijke terrein niet verder kon doordringen werd de maréchaussée ingewacht en daarachter de stelling binnengerukt die toen verlaten bleek te zijn. Om 1 u. n.m. waren beide pelotons in Oereng terug en vereenig- den de 2 andere pelotons zich dien dag met de pelotons in Oereng. 4 Augustus. Terugkeer van 2 pelotons cavalerie met een deel der infanterie naar Watampone. De beide andere pelotons, om 7 u. v.m. uitgerukt met op dracht om de maréchaussée verkennend vooraf te gaan, mar- cheerende over Oelawang, alwaar de heuvels bezet zouden zijn, naar Tjinoeng. Heuvels Oelawang onbezet gevonden. Vóór Tjinoeng gekomen opdracht gekregen te marcheeren naar Oeloe en daarna naar Palongki, alwaar zich één der Aroe Pitoe zoude bevinden. Met de maréchaussée kampong Palongki afgezet en doorzocht; de Aroe Pitoe bood zijne onderwerping aan. Daarna met maréchaussée gemarcheerd naar Palimpa, alwaar zich eveneens een Aroe Pitoe zou bevinden. Huis van den Aroe Pitoe door cavalerie omsingeld. Aroe Pitoe bood zijne onderwerping aan. Om 6 u. n.m. bivak betrokken nabij Palongki. 5 Augustus. Om 7 u. v.m. uitgerukt met één peloton cava lerie (één peloton bleef in het bivak Palongki achter) maréchaussée en infanterie naar Amalie, alwaar groote voorraden van den vorst zouden zijn opgelegd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 18