177 4 Europeesche en 4 Inlandsche geniesoldaten; 1 Europeesch korporaal, 1 Inlandsch korporaal, 3 Europeesche en 4 Inlandsche geniesoldaten. De genietroepen voerden een zestiental stormladders lang 5,5 M. mede. Den 15den Mei rukte om 1 u. n.m. eene colonne ter sterkte van eene compagnie uit om de kampong Bonto Batoe te bezetten en een schijnaanval te doen. De beide andere colonnes rukten om 2 u. 30 min n.m. uit naar den top van den Botisang, welke om 6 u. n.m. werd bereikt. In den nacht van 15 op 16 Mei werd eene verrassing beproefd en den volgenden morgen de aanval ondernomen. Om 9 u. v.m. waren twee colonnes binnen de rotsvesting gedrongen, welke uit verschillende afdeelingenbestond, gescheiden door steile hellingen en rotswanden. De genietroepen maakten met veel succes gebruik van hand- mijnen. Ook na afloop van het gevecht werd van springgelatine gebruik gemaakt bij het doorzoeken van de holen Den volgenden dag werd een begin gemaakt met het sloopen van borstweringen in de rotsvesting. Den 18den was men hiermede gereed. Door de genietroepen werden de volgende verliezen geleden geneuveld: 1 Inlandsch geniesoldaat; gewond: 1 Europeesch en 1 Inlandsch geniesoldaat. d. Verbetering en aanleg van gemeenschapswegen. Door de genietroepen werden verschillende wegen verbeterd en nieuwe wegen getraceerd. In overleg met den controleur van Takalar werden de volgende wegen getraceerd: Een 6 M. breede weg ter verbinding van den karreweg Djangaja- Panclang2 met den karreweg Takalar-Paleko. Een weg van Galesong over Limboeng naar den karreweg Takalar-Paleko. Een weg van Pandangi door het bosch van Plompoica naar Pakatto en van Galesong tot B.-Maero. De aanleg dier wegen geschiedde door de bevolking. Verschillende bruggen werden door de genietroepen geslagen. Nabij Patiro (na de landing aldaar) een brug, waarvan de Bijl. 1908. 12

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 191