Om 4.30 u. n.m. in het bivak Palongki terug, zonder iets van den vijand te hebben bespeurd. Allerwege kwam de bevolking met witte vlaggen en klappers de cavalerie tegemoet. De beide pelotons in Watampone rukten dien dag om 7.30 u. v.m. uit, ten einde in den omtrek van het bivak de kam pongs Teamoesoe, Maloi, Tanete, Masoempa en Pekaure Bata te doorzoeken. Zonder iets van den vijand te hebben bespeurd, keerden de pelotons om 10 u. v.m. in het bivak terug. 6 Augustus. Terugmarsch der coloune uit Palongki naar Watam- poné alwaar door de cavalerie om 6 u. n.m. bivak werd betrokken. Yan 29 Juli 6 Augustus kon alleen in Watampone voldoen de padi worden gevoerd. Daarbuiten was slechts zeer weinig machtig te worden en moest worden volstaan met padie van het veld gesneden. Gedurende 2 dagen in het bivak Oereng kon slechts een weinig groene padi, djagoeng en katjang worden gevoerd. 7 Augustus 20 Augustus. Yan 11 Augustus 18 Augustus werden 3 compagnieën infanterie, waaraan toegevoegd één pe loton cavalerie uitgezonden tot achtervolging van den vorst van Boni, waarbij bivaks werden betrokken in de kampongs Kalling, Todang Kalappa, Ponré, Tjinto en Pasempa. De drie overige pelotons in Watampone werden hetzij zelf standig, hetzij toegevoegd aan infanterie benut tot het doen van verkenningen, het oplichten van eenige hoofden, het escor teeren van den bevelhebber enz. zoodat beurtelings door de pelotons rustdagen konden worden gehouden. Gedurende dit tijdvak werd te Watampone van af 10 Au gustus het voorgeschreven ration gaba verstrekt door de in tendance, groen voer bestond bijna uitsluitend uit groene padie. Aan het peloton ter achtervolging van den vorst kon gedurende den achtdaagschen tocht slechts één maal 2 K.G. padie en éénmaal 2 K.G. djagoeng worden verstrekt, overigens bestond de voeding uit groene padie of alang2. 20 Augustus 23 Augustus. Marsch van Watampone naar Pampanoea ter verplaatsing operatiebasis. Bivaks te Lantja en Timoeroeng. 24 Augustus Bivakwerkzaamheden te Pampanoea.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 19