8 25 Augustus 1 September. Gedurende dit tijdvak werden 2 pelotons toegevoegd aan een colonne infanterie, artillerie en trein voor een excursie in Wadjo, alwaar geen tegenstand werd ondervonden. Bivaks in Lagoesi, Padaalo Sinkang en Tandjong. De te Pampanoea achtergebleven pelotons werden beurtelings voor verkenningen gebezigd. In het Wadjosche kon twee dagen eenige djagoeng en één dag eenige padie worden verstrekt, overigens werd uitsluitend gevoerd jonge padie en eenig gras. 2 September 23 September. Yan 6 September- 19 September was één peloton toegevoegd aan één compagnie maréchaussée en één compagnie infanterie ter opsporing van den vorst van Boni in de Pitoempanoealanden. Alleen den 9en September had deze colonne aanraking met een 30 man sterke bende van den vorst. Gedurende het grassnijden door de cavaleristen werden deze beschoten, waarop een afdeeling maréchaussée uitrukte en 6 vijanden neerlegde. Bivaks werden betrokken te Pariga, Gilirang, .Kali Benoewe, Awok, Laoewak en Kalikera. Yan 14 September 23 September dienden aanvankelijk twee pelotons cavalerie (een peloton keerde .18 September naar Pam panoea terug) met één compagnie infanterie tot eskorte van den bevelhebber en staf alsmede van den Gouverneur van Ce lebes en Onderhoorigheden naar Singkang alwaar vergadering- met de hoofden werd gehouden. Yan hier ging dit.eskorte den 18en over Liworang en Batoe2 naar Masepe en daarna naar Liwoe waar het zich vereenigde met een tweede peloton cava lerie, 1 peloton infanterie en trein van Pampanoea. De pelotons van Pampanoea werden gedurende dit tijdvak gebezigd voor verkenningen en eskorte. Den 22en September vertrokken twee pelotons cavalerie onder commando van den len Luitenant J. J. de Wit naar Watampone en werden den 24en d. a. v. te Badjowe ingescheept naar Java. Gedurende den 14-daagschen tocht ter achtervolging van den vorst werden de paarden uitsluitend gevoerd met groene padie, terwijl twee dagen niets dan alang2 kon worden gevoerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 20