vonden. Door strooien werd een strook van de kampong van 200 M. breedte en 800 M. diepte onder vuur genomen; na 30 patronen verschoten te hebben, werd het vuur gestaakt en her nam de sectie hare plaats in de colonne. De colonne keerde tegen 2 u n.m. in het bivak terug. 16 September, a. Snelvuurbatterij. Een colonne bestaande uit het 18e en 20e bataljon Infanterie, waarbij de snelvuurbatterij was ingedeeld, rukte ten 7 uur uit met het doel het kampongcomplex Pandjer Lantang be- djoek Sesetan te doorzoeken. Aanvankelijk volgde de colonne den weg van Pabean Sanoer naar Tandjoeng Boengkak. De diepe waterleidingen in dezen weg leverden, voornamelijk voor de draagpaarden, zeer moeie- lijke terreinhindernissen op; door pionierarbeid van de pionier- afdeeling (4 geniesoldaten en het kreedek) en van de van pioniergereedschappen voorziene bedieningsmanschappen, ge lukte het echter die hindernissen zoo vlug te overschrijden, dat de Infanterie slechts een enkele maal een kort oponthoud ondervond. Kort vóór den driesprong (Tandjoeng Boengkak Renong) kreeg de batterij opdracht, in de sawah N. van den weg Pabean Sanoer Tandjoeng Boengkak in stelling te komen, ten einde gewapenden, die zich in de sawah Z. van Kg. Kesiman vertoonden, zoonoodig door vuur te verdrijven. Daar dit volk in de kampong terugtrok, werd het vuur niet geopend en hernam de batterij op last van den bevelhebber, haar plaats achter de voorste ■compagnie van de hoofdmacht. Nadat bovenbedoelden driesprong bereikt was, werd de batterij ingedeeld bij het 18e bataljon, dat in opdracht kreeg in breed front op te rukken naar kg. Pandjer en deze van O. naar W. te doortrekken. Door zeer zwaar terrein, doorsneden door diepe waterleidingen ■en deels over natte sawahs, waarin de paarden tot den buik weg zakten, werd in W. richting naar de kampong opgerukt. Op ongeveer 100 M. O. van de kampong was het terrein zoo modderig, dat het noodzakelijk was een frontverandering uit te voeren, waardoor de N.-rand van Pandjer werd bereikt. O

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 211