9 opgerukt met 2 compagniën links en rechts van dien weg, tot dat de W.-rand van kampong Sëmëta was bereikt. In het open terreingedeelte tusschen die kampong en Den Pasar aangeko men, marcheerde het 18e bataljon Z., het 11e Bataljon N. van den weg op, terwijl de snelvuurbatterij in bataille met 1 sec tie op en 1 sectie rechts van den weg in voorste linie tus schen beide bataljons voorwaarts trok. Bij elk der bataljons werden 2 kannoniers van de Vesting Artillerie met handgranaten ingedeeld. Enkele met lansen gewapenden vertoonden zich op den weg en in de daaraan grenzende hooge rijstvelden, terwijl uit Den Pasar enkele lila- en geweerschoten vielen. Ie Stelling. 8 uur 50 v. m. Terwijl het personeel der batterij bezig was de stukken in een te zetten ten einde op 300 M. van den N. O.-rand van Den Pasar in stelling te komen, vlogen uit het zich voor de rechtersectie bevindende, lager dan de weg gelegen rijstveld enkele met lansen gewapende vijanden op de linkersectie in. Enkele dragers drongen achteruit, doch waren spoedig tot staan gebrachtde aanvallers werden door de Infanteriedek- king neergelegd, waarna op de gewapenden, die zich op den weg en in den kampongrand vertoonden, 't vuur werd geopend. Na 23 schoten werd wederom voortgerukt. 2e Stelling. 9 uur 30. Op 80 M. van den N. O.-rand werd een sectie op den grooten weg in batterij gebracht en hiermede een 12tal schoten afgegeven op gewapenden, die zich langs dien weg bewogen de andere sectie kon in 't zij terrein door de talrijke muren geen stelling vinden. Steeds verband houdende met de links en rechts van den weg voortrukkende infanterie, werd langzaam voorwaarts gemarcheerd, totdat groote drommen gewapenden zichtbaar werden op den weg, die loodrecht op de marschrichting, van de Poeri Den Pasar naar Tanggoentiti voert. 3e Stelling. 10 uur 30. De stukken waren nog tijdig genoeg ineengezet om het vuur

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 215