11 Nadat de bende, die zich op 250 M. voor de batterij bevond, grootendeels neergelegd was en voor de rest terugtrok, werd het vuur geopend op dichte drommen, die uit de 600 M. verwijderde Poeri Pametjoetan kwamen, deels op den weg stand hielden en deels langzaam voorwaarts trokken. Na een goed gevoed vuur van 101 schoten waren nagenoeg alle vijanden, waaronder de vorst van Pametjoetan, gesneuveld en werd om ongeveer 2 u. n. m. met het 18e Bataljon naai de Poeri Pametjoetan opgerukt. Ten 6 uur 's namiddags 'was de batterij in Den Pasar terug en betrok een bivak op het plein voor de Poeri. Evenals in Kesiman was, bij elk der wachten op de 4 naar de Poeri leidende wegen, een stuk met bediening opgesteld. Van de handgranaten werd slechts één over een 4 a 5 M. hoogen muur geworpen of het springende projectiel uitwerking had, kon niet worden nagegaan. b. Houwitserbatterij Van 7—8 u v.m. werden ingevolge de ontvangen bevelen 60 Gr. op Den Pasar verschoten. Het vuur moest, evenals dat der oorlogschepen, zoo noodig eerder gestaakt worden, waartoe door een seinbrigade van de marine het sein zou worden gegeven. 21 tot en met 25 September. Door het personeel der snel vuurbatterij werden kruitmagazijnen in Den Pasar en in Pame tjoetan geledigd en werden de niet gesprongen projectielen (alle afkomstig van het Marinegeschut) begraven. 26 September. Snelvuurbatterij. Afmarsch naar Bringkit. De marsch leverde geen moeilijkheden opten 1 u. n. m. kon een bivak worden betrokken onder door den troep gemaakte afdaken. 27 September. Ten 7 u. n. m. onder een flinken regen gereed voor den afmarsch naar Tabanandaar de vorst van Tabanan zijne onderwerping kwam aanbieden, werd eerst ten 10 u v. m. naar Tabanan afgemarcheerd. De weg was zeer modderig en doorsneden door diepe ravijnen,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 217