9 Yan de bevolking, die zeer schaarsch was, kon geen padie of gaba worden aangekocht. Vanaf 2 September werd te Pampanoea geregeld gaba dooi de intendance verstrekt, terwijl eveneens van tijd tot tijd hooi kon worden gevoerd. 24 September 6 October. Den 24en September werd met de te Liwoe aanwezige macht, waarbij twee pelotons cavalerie Soppeng binnengerukt. Berichten waren ingekomen, dat de bevolking van Soppeng verzet zou plegen en versterkingen had aangelegd. Zonder tegenstand te ondervinden werd echter de hoofdplaats Wattan Soppeng bereikt en hier bivak betrokken. Tot den len October werden door de cavalerie verschillende verkenningen gemaakt, w. o. naar Mario en keerde dien dag één peloton cavalerie met den staf naar Pampanoea terug. Het andere peloton met twee compagnieën infanterie bleef het bivak Lawoe, ten N. van de hoofdplaats, bezetten. 7 October18 October. Een peloton cavalerie, waarbij de eska dronscommandant, 2 compagnieën infanterie, 4 stukken snelvuur- geschut, genietroepen en trein mancheerden den 7en October van Pampanoea naar Makasser en kwamen aldaar den 17end.a.v. aan. Bivaks werden betrokken te Mompotoe, Z. van Djampoe, Ba- noea, Alaboe, Tjamba en Maros. Den 8en October keerde het peloton cavalerie in Soppeng naar Pampanoea terug. Gedurende den 11-daagschen marsch naar Makasser kon, vóór dat Tjamba werd bereikt, den paarden bijna niets anders worden gevoerd dan alang-alang, eenige pisangblaren en soms wat gras. Yan padie voeren was zoo goed als geen sprake. Vereenigd met het vaste detachement cavalerie van Makasser tot 1/2 eskadron, werd dien dag het rijk Goa binnengerukt, marcheerende vóór eene colonne van één bataljon infanterie, 4 stukken snel vuur geschut en genietroepen. Berichten waren binnengekomen, dat op de grens van Goa groote benden gewapenden verzameld waren ten einde onze troepen, bij het overschrijden der grens, aan te vallen. Zonder dat evenwel vijandelijkheden werden gepleegd, werd de hoofdplaats Djongaja bereikt en bericht gezonden aan den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 21