16 zij was echter onvoldoende kleurhoudend, waardoor zij er zeer spoedig onooglijk uitzag. De zeildoeksche schoenen voldeden, voor zoover daarover, in aanmerking genomen den duur der expeditie, kan worden geoordeeld. Gezondheidstoestand. Deze was goed te noemen. Yan de snelvuur batterij werden 2 man geëvacueerd waar van één wegens armbreuk en één wegens een oude kwaal. Van de houwitserbatterij werden 3 man geëvacueerd. Ziektegevallen kwamen weinig voor. Verpleging. Was over het algemeen zeer goed. Klachten werden nage noeg nimmer vernomen en betroffen nog slechts in hoofdzaak de bereiding van het voedsel, waarbij de schuld bijna uitslui tend bij de koks bleek te liggen. Bijzonder in den smaak viel de volksspijs. Legering. Voor zoover de omstandigheden zulks toelieten, liet deze weinig te wenschen over. Slechts enkele malen werd onder den blooten hemel gebivakkeerd, doch op die dagen was het weder goed. Een enkele maal waren de afdaken niet bestand tegen de hevige regenbuien, indien eerst laat met den bivakbouw kon worden begonnen, doch dan werden de afdaken den vol genden dag onmiddellijk verbeterd. Yoor indekking der barakken is meermalen gebruik gemaakt van imitatieleder. Dit heeft het voordeel, dat de afdaken spoedig voltooid en goed regendicht zijn. Nadeelen zijn echter de groote hitte onder die daken als de zon schijnt en de eigenaardige geur die deze indekking afgeeft. Materieel. Het is wenschelijk gebleken aan de affuiten der snelvuurbat terij eenige wijzigingen aan te brengen waardoor het in elkan der zetten van het materieel vlugger gaat. De munitiekisten bleken onvoldoende sterk te zijn; meestal

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 222