11 le. De inlandsche wachtmeester Darmo No. 21070 (dienzelf- den dag overleden). 2e. De Eur. cav. 2 klasse Götte No. 56367. Een offieierspaard en vier troepenpaarden sneuvelden, terwijl drie troepenpaarden werden gewond. De gewonden moesten door manschappen worden gedragen naai den dokter die inmiddels d oor een signaal was geroepen, de zadels der gesneuvelde paarden werden door den trein medegenomen. Nadat het gevecht bij Goenoeng Sari was afgeloopen en de vijand in het bedekte terrein was verdwenen, werd aan de in fanterie opdracht gegeven om in een breed front te marcheeren over B. Tanga Djipang, Malangeere naar Bisei, alwaar de heilige graven van Gowa2 sterk bezet zouden zijn. De cavalerie kreeg opdracht om de linkerflank der infanterie te dekken. Voor- en zijwaarts van de voorste linie der infanterie rukten beide pelotons op, eerst in N. O. daarna in O. en Z. richting en werden tegenover Bisei en Kalangka door vuur van den vij and ontvangen. Nadat den bevelhebber van de uitgebreidheid van 's vijands stelling op diens rechterflank was bericht en na voorbereidend artillerievuur, rukte de infanterie voorwaarts en volgde de ca valerie achter den linker-vleugel ten einde tegen flankaanvalleu te waken. De vijand trok door het bedekte terrein, hoofdzakelijk in Z. O. richting, af. De colonne keerde hierop naar Djongaja terug, terwijl de cavalerie te 5 u. n.m. te Makasser terugkeerde ten einde den Gouverneur bericht te zenden en regeeringstelegrammen over te brengen. 21 October. Berichten waren binnengekomen, dat de vorst van Gowa met gevolg zich zouden ophouden te P. Songkolo en dat de heuvels van Bokohoera en Bonglangi zwaar versterkt en bezet zouden zijn. Te 8.30 u. v.m. rukte de troepenmacht van Djongaja uit met de twee pelotons cavalerie verkennend en beveiligend vooruit. Gemarcheerd werd over Pandang-pandang, P. Beeroe, B. Roembia naar Patiro. Zonder iets van den vijand te hebben bespeurd (de bevolking stak in de meeste kampongs witte vlaggen uit)

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 23