12 werd Patiro bereikt. Na een groote rust in deze kampong, werd over Kaballokang en Lihoekang gemarcheerd naar Pakatto Pan- tara. Hier kwam de colonne om 5 u. n.m. aan. De orders voor het betrekken van het bivak aan deze zijde van de rivier waren reeds gegeven, toen eene infanterieafdeeling ter verkenning naar de overzijde der rivier gezonden, door vuur werd ontvangen, nadat zij reeds door het bedekte terrein in Z. lichting naai Pakatto was opgerukt. De cavalerie met het giootste gedeelte der infanterie ging daarop de rivier over. De cavaleiie volgde achter den linkervleugel der gevechtsli nie en waakte tegen flankaanvallen op dien vleugel. De vijand werd in Z. richting verdreven. Bivak betrokken te Pakotto om 6 u. 15 n.m. 22 October. De troepenmacht van Pakotto rukte om 7.S0 u. v.m. op over Kotjibang. Door het zwaar begroeide en berg achtige terrein volgde de cavalerie voorloopig achter de dekking artillerie, terwijl zij, waar zulks mogelijk was, verkennend op de flank vooruitging. Van Kotjikang werd de kampong Bong- langi door infanterie verkend. Van aanwezigheid des vijands en versterking van de Boko- koera en Bonglangi geen sprake en rukte de colonne verder over Panei naar Rappotjini, waar een bivak werd betrokken. De cavalerie ging daarop zelfstandig naar B. Parang, waar verbinding gezocht en verkregen werd met de colonne Berkel- jon, die op laatstgenoemde plaats een bivak had betrokken. Tevens werd daar padi aangekocht. Bivak betrokken te Rappotjini om 6.15 u. n.m. 23 October. Met achterlating van lè compagnie infanterie weid om 6 u. v m. naar Makasser teruggekeerd, de cavalerie bij de voorhoede. Aankomst Makasser 6.30 u. n.m. 24 October 23 November. Gedurende dit tijdvak werd door de te Makasser aanwezige pelotons veelvuldig gepatrouilleerd in het Goasche. Een peloton was daartoe steeds toegevoegd aan de troepen macht, welke zich in bivak te B. Rieta (Limboeng) bevond ter patrouilleering in de Z. vlakte van Gowa, terwijl de N.-vlakte van Gowa van uit Makasser werd afgepatrouilleerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 24