UITTREKSEL UIT HET VERSLAG omtrent den Intendance-dienst van de expeditie naar Bali. Voorbereiding en Algemeen overzicht der Gebeurtenissen. In de maand Juli 1906 werd door de Regeering, in verband met ingekomen berichten, last gegeven om een compagnie van het le Depöt Bataljon te Buitenzorg als observatie-korps naar Singaradja te dirigeeren en om voorts alles in gereedheid te brengen, opdat de expeditie op het eerste daartoe te ont vangen bevel zou kunnen vertrekken. Om aan dit laatste te kunnen voldoen, werden te Soerabaja de noodige vivres voor eene behoefte van 30 dagen, benevens het noodige materieel voor de verschillende wapens en diensten bijeengebracht en ingeladen op het magazijnschip Bromohet welk reeds tijdens de expeditie naar Zuid-Gelebes als zoodanig van groot nut was geweest, en thans wederom van het De partement van Marine in bruikleen werd ontvangen. Inmiddels werd den Intendant der expeditie opgedragen om, afgescheiden van den vivres-voorraad op de Bromo alsnog eene hoeveelheid levensmiddelen, fourages, brandhout enz. voor de behoefte van 4 dagen voor de geheele troepenmacht, benevens een 20 tal runderen, te Batavia aan te schaffen en te keuren, welke voorraden bestemd waren om in een der troepenschepen te worden overgevoerd. Om op alle gebeurlijkheden bij de landing voorbereid te zijn, werd alsnog bepaald, dat op elk schip, ook op dat, hetwelk de troepen van uit Soerabaja zou overvoeren, voor de daarop aanwezige troepengedeelten voor 2 dagen nood rations zou wor den ingeladen. Vermits het de wensch van den bevelhebber was, dat de troepen op den dag van de landing, eveneens als zulks op Lombok was geschied, vanwege de Koninklijke-Paketvaart-Maat- schappij zouden worden gevoed, werden ter zake met den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 251