2 Hoofd-Agent dier maatschappij de noodige besprekingen ge houden, die tot het gewenschte resultaat leidden. De Maatschappij maakte hierbij echter het beding, dat voor het aan wal brengen der voeding van wege het departement van oorlog de noodige ketels zouden worden afgestaan. Door den Commandant van het Leger werd bepaald, dat aan de Inlandsche militairen der bataljons, welke voor de expeditie waren aangewezen, voor zoover zij nog niet in het bezit daar van waren, eenigen tijd voor het vertrek naar Bali zeildoeksche rijgschoenen zouden worden verstrekt, om hun aan het dragen daarvan te gewennen. Aan deze opdracht werd geheel voldaan. In overleg met het departement van Marine werden rege lingen getroffen omtrent de verpleging der aan de troepenmacht toe te voegen landings-divisiën. Door genoemd departement werden de gouvernementsstoomers Fazant en Tegal aangewezen voor de evacuatie van zieken en gewonden, zoomede voor het aanvullen der voorraden, en het onderhouden der communicatie met Java. Omtrent het inrichten van deze vaartuigen tot het vervoer van zieken en gewonden werd in overleg getreden met den aangewezen Chef-Arts der expeditie. Voorts werd een ontwerp samengesteld getiteld „Gegevens betreffende de verpleging op Bali". Als leidraad hiervoor heeft ge diend het gelijksoortige boekje van de expeditie naar Zaid-Celebes. De noodige registers, boeken, enz. voor de nieuw op te richten administratiën en verplegingsimichtingen werden in gereedheid gebracht, terwijl ook gerekend werd op een reserve-voorraad gedrukten. Een ontwerp-voorstel voor de verpleging der expeditionnaire troepenmacht werd opgemaakt. Kort voor het vertrek der expeditie werd ingevolge opdracht van de Regeering een compagnie van het le-depöt-bataljon te Buitenzorg aangewezen voor de bezetting van Gianjar. Deze compagnie rekende onmiddellijk te behooren tot de expedition naire troepenmacht. De inscheping had op den 5den September te Tandjong-Priok plaats aan boord van de „Van Swoll". Te Soerabaia werd zij voorzien van 14 dagen vivres, de noodige fondsen, materieel, enz.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 252