Tot het zenden der expeditie werd besloten bij het Gouver nementsbesluit van 4 September 1906, No. 3, waarin ook de noodige verplegingsmaatregelen, welke blijkens het vorenstaande waren voorgesteld, waren opgenomen (Bijlage Lr. A). Op 6 September werd door den Hoofd-Intendant der Militaire Administratie de cherte partij gesloten voor den inhuur der aan de Koninklijke-Paketvaart-Maatschappij toebehoorende stoom schepen „Caraphuis", „de Klerck", „Both", „Baud", en „Van Swoll". Den 8sten September werd te Tandjong-Priok met het inladen der hiervoren bedoelde vivres, enz. op deze schepen een aan vang gemaakt, behalve op de „Van Swoll", die te Soerabaia ter beschikking van het departement van oorlog was gesteld. Den lOen September vertrokken de schepen om 9 uur 's mor gens van 'Iandjong-Priok. Den 12en September 's avonds en in den nacht van 12 op 13 September arriveerden ze successievelijk ter reede Sanoer waarheen de Bromo gesleept was en reeds voor anker lag. Den 13den September verstoomde de „Van Swoll" naar Lebih tot ontscheping van de bezettingscompagnie voor Gianjar. Den 14den September 's morgens debarkeerden de troepen met de marine-landingsdivisiën (deze laatsten waren sterk te zamen 19 officieren, 316 Europeanen en 19 Inlanders) medevoe rende een dag noodrations. Voor den geheelen dag van debarkement werd door de Paket- vaart-Maatschappij in de voeding der overgevoerde troepen voorzien, terwijl de marine-landingsdivisiën aan boord hunner bodems in schafting bleven. Het ontbijt en morgenmaal werd vóór het debarkement aan de troepen verstrekt, terwijl het avondmaal aan den wal gebracht werd in kookketels, welke tot dat doel uit den voor raad van de Bromo genomen waren. In den loop van denzelfden dag werden de op de „Camphuis" ingeladen 4 dagen vivres voor de geheele troepenmacht, zoomede het zich op de schepen bevindende vee en de resteerende noodra tions, gelost en ondergebracht in een tweetal steenen gebouwen. In den avond van den 14den kon aan den wal worden be schikt over 4 dagen vivres, waaronder ook brandhout en rund-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 253