4 vee en 2 dagen noodrations, dus in totaal voorraad voor 6 dagen. De stoomschepen van de Paketvaartmaatschappij niet uit zondering van de „De Klerck", welke van Boeleleng den paarden- trein moest afhalen, werden alle nog dien namiddag op last van den bevelhebber afgedankt. In den loop van den namiddag, toen het bleek, dat in het strandbivak niet over voldoende drinkwater beschikt kon worden, werd daarin gedeeltelijk voorzien door een honderdtal gevulde ankervaatjes van de Bromo te zenden. Ook de marine bleef dien middag en de volgende dagen de troepen in de bivaks Pabean- Sanoer en Sanoer van drinkwater voorzien, tot dat dit overbo dig weid, door het aanboren van goed drinkwater. Den löden September werd voortgegaan met het lossen van vivres, daar door den bevelhebber was bepaald, dat ten spoe digste voor 14 dagen vivres te Sanoer moesten worden opgelegd. Het onmiddellijk benoodigde materieel voor de inlichting van het veldhospitaal werd almede ontscheept. Doordien tevens veel zwaar genie- en artilleriematerieel uit het ruim der „Bromo" werd gelost, bleek het voor de stabili teit van het schip wenschelijk een deel der deklading v. n. hooi eveneens te lossen, hoewel daaraan nog geen directe behoefte bestond. Het broodbakken aan boord der „Bromo", dat reeds eenige dagen voor het vertrek van het schip van Soerabaia een aan vang genomen had, werd ter reede Sanoer voortgezet, tot dat de bakkerij in het bivak Pabean-Sanoer geheel gereed was. Het^ stoomschip „De Klerck" op den löden naar Boeleleng vertrokken, keerde den 16den van daar terug met den trein. Dien dag en ook ten deele de volgende dagen konden wegens hevige bianding slechts betrekkelijk weinig vivres worden gelost. De Soerabajasche firma G. W. Tromp de Haas Co., waar mede door den Gewestelijken-Intendant te Soerabaja een contract gesloten was voor de levering van versch rundvleesch en slacht- ossen ten behoeve der expeditionnaire troepen, begon hare leveling op den 18en September, op welken datum van den, door den Intendance medegenomen, voorraad runderen no^ slecht drie stuks beschikbaar waren.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 254