7 Te Ben Pasar werd de vernieuwing van 1 October uitgereikt. Hierbij bleek dat de tailles-opgaven bij enkele compagnieën verre van nauwkeurig waren opgenomen. Bij één compagnie o a. moesten 100 paar schoenen als niet passend verwisseld worden. Uit den aard der zaak leveren dergelijke niet te voorziene omstandigheden bij kleedingmagazijnen te velde, die slechts van het hoog noodige voorzien zijn, groote moeilijkheden op, terwijl de man niet tijdig in het bezit gesteld kan worden van zijn aankomende kleeding. Den lOen October, den dag na aankomst der troepenmacht te Gianjarwerd opdracht ontvangen om aldaar voor een maand vivres voor de geheele daar aanwezige troepenmacht op te leggen, met uitzondering van die artikelen, welke plaatselijk konden worden aangekocht. Den 18den October werd naar Bangli opgerukt. Met het oog op den korten duur van den tocht werd geen afzonderlijk magazijnsbeheer opgericht, evenmin als bij den tocht naar Kloengkoeng. De colonne voerde voor 4 dagen vivres w.o. rundvee mede; (versch brood werd dagelijks opgevoerd) en keerde 22 October terug. Den 20sten October namen de plannen tot ontbinding der expeditie vasten vorm aan en werd reeds een gedeelte van den paardentrein afgedankt. Den 23en October werd de vermoedelijke terugkeer van de expeditionnaire troepen op 30 October gesteld, in verband waar mede reeds op den 25en October weder begonnen werd met den afvoer van de te Gianjar overtollige voorraden. Inmiddels was den 24en October, een colonne bestaande uit het 18e bataljon infanterie en 1 sectie genietroepen naar Kloeng koeng vertrokken, welke van daar 28 October terugkeerde. Opvolgend keerden de troepen bij gedeelten op den 24sten, 28sten, 29sten en 30sten October naar Sanoer terug. Den 30sten October scheepten de troepen zich op van de Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij ingehuurde stoomschepen ter reede Sanoer in. Als bezetting van het eiland bleef het 11e Bataljon infanterie achter. Te Gianjar was de 4e compagnie van het 11e bataljon infan-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 257