13 Herhaaldelijk namen de pelotons deel aan pogingen tot ach terhaling van den voortvluchtigen vorst van Gowa, wanneer berichten omtrent zijne verblijfplaats werden ontvangen. Geen bijzonderheden te vermelden. 24 November 26 December. Door de beide pelotons cavalerie te Makaéser vereenigd, werd veelvuldig in het Goasche gepa trouilleerd, hetzij gezamenlijk hetzij beurtelings afzonderlijk, waarbij herhaaldelijk meerdaagsche patrouilles zoowel in de N.- als in de Z.-vlakte. Geen bijzonderheden te vermelden. 21 December 4 Januari. Yan 27 December 31 December marcheerde één peloton met paarden bestemd voor het detache ment te Pampanoea naar Tjamba, alwaar deze paarden door dat detachement werden afgehaald, en vandaar terug naar Makasser. Den 27en December marcheerde het andere peloton over Pang- kadjine, Tanette naar Barroe waar het zich vereenigde met de Timoreesche compagnie van het L. H. 15e Bataljon en in ver- eeniging hiermede een poging deed om den vorst van Gowa op te sporen, waaromtrent berichten waren ingekomen. Den 4en -Januari kwam dit peloton te Makasser terug. 5 Januari 21 Maart. De pelotons te Makasser gingen afwis selend op één- of meerdaagsche patrouille door Gowa, werden belast met het controleeren van den wegenaanleg, eskorteeren van autoriteiten, inspectie telefoonlijn e. d. Gedurende dit tijdvak was het terrein in Gowa zeer moeilijk begaanbaar door de hevige regens. Den 14en Maart marcheerde het peloton van Pampanoea over Mompotoe, Beengo, Banoea, Tjamba, Petoenoeang Asoë naar Makasser, alwaar het den 20en d. a. v. aankwam. De verrichtingen van het peloton te Pampanoea gedurende het tijdvak van 8 October 1905 14 Maart 1906 bestonden uit patrouilleeringen in het onderworpen gebied, verkenningen, con troleeren wegenaanleg en passen, eskorteeren autoriteiten, her stellen telefoonlijn e. d. 22 Maart. De beide pelotons van het 2e eskadron embarkeerden te Makasser aan boord van het S.S. Baud van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij en keerden naar hun garnizoen Salatiga terug.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 25