15 Kerriepoeder en geconserveerde Sambal. Het gebruik van deze artikelen is gering geweest. Bijna overal konden de menages zich versche lombok en sajoer-ingrediënten aanschaffen. Javaansche Suiker. De op Bali aangeschafte was uitstekend en stond in niets achter bij die van Java betrokken, doch was, o. a. te Tabanan niet tot gewenschte hoeveelheden verkrijgbaar. Wijze van verpakking der Vivres. Brood werd tijdens de tochten naar Bangli en Kloengkoeng verzonden in een drievoudige verpakking van een pandanzak, een zak van imitatieleder en daaromheen weer een pandanzak. Meel werd bij regenachtig weder vervoerd in de gewone ver pakking, een dubbele goeniezak daaromheen en als derde be schuttende laag een pandanzak. Tijdens het vervoer ter reede Lebih werden elke twee van zoodanig verpakte zakken in een persenning gewikkeld en deze dicht geknoopt; doch al die voor zieningen mochten niets baten om den inhoud te beschermen tegen de overslaande golven. Bij de opvoer via Lebih naar Gianjar werd daarom het meel op de Bromo in blikken verpakt, waarvan de deksels stevig gesloten en vastgebonden waren. Deze verpakkingswijze leverde nog de beste waarborgen op, doch had het nadeel, dat het meel öf spoedig moest worden verwerkt, of uit de blikken weer in zakken moest worden overgestort, waardoor veel verlies door verstuiving werd geleden. De ijskisten met een inhoud van 50 K. 6. waren te zwaar voor langdurig transport. Later werd het ijs in kisten inhoudende 25 K. G. aangevoerd. Uien in kisten verpakt blijven aanmerkelijk langer tijd goed, dan bij embaleering in zakken. Verpakking van Kleeding1 Uitrusting-stukken Hospitaalkleeding en Fournituren. Vele dezer artikelen waren verpakt in groote pakkisten, welke bij het debarkement wegens de op het strand staande zware branding uiterst moeielijk te hanteeren waren.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 265