16 Équipement-stukken. De bamboehoeden en zeildoeksche rijgschoenen hebben bij deze expeditie ten volle voldaan. Over de lederen schoenen zijn geen klachten ingekomen. De blauw katoenen kleeding- stukken krompen vrij sterk en namen na eenige malen gewas- schen te zijn een viezen grauwen tint aan. Sergen jassen werden gedurende deze expeditie zoo goed als niet gedragen. De overige equipementstukken gaven geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Het Materieel. De gasoline-stormlantaarns hebben goed voldaan. Ze weiden te Gianjar en Sanoer onder een soort overkapping van petio- leumblik aan palen opgehangen en bleken zelfs bij storm en slagregens te blijven doorbranden. De gasolinelampen met gloeikousjes die in het veldhospitaa in gebruik zijn geweest hebben uitstekend aan hunne bestem ming voldaan. Veldkookger eeclschap. Het cylinder-vormig veldkookgereedschap van staalplaat heeft uitstekend voldaan. De Magazijnen der Intendance. De magazijnsruimte, welke op de verschillende plaatsen tei beschikking van de Intendance werd gesteld, de inrichting diei magazijnen, de meer of mindere doelmatigheid, hing natuurlijk af van de op te leggen voorraden, den vermoedelijken duui diei magazijnen, de beschikbare plaatsruimte en middelen. Het zou te ver voeren van al de in den loop der expeditie opgerichte magazijnen eene gedetailleerde beschrijving te geven. Het magazijn te Pabean Sanoer bood voldoende ruimte vooi de goede opschuring van ruim 14 dagen vivres zoomede van eenig materieel en kleeding. Een decauville-baan verbond het magazijn met de landingsplaats. Daar over voldoend rollend materieel en zeer spoedig ovei voldoende werkkrachten beschikt werd, was het gedurende den geheelen duur van de expeditie, vrij wel doenlijk, om de aan

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 266