- 22 Ten zevende. Den Bevelhebber der expeditie te machtigen om tegen de minst te bedingen prijzen of loonen de benoodigde transportmiddelen, daaronder begrepen Inlandsche vaartuigen boven de bij de expeditie ingedeelde alsmede levensmiddelen, fonrages, koelies, gidsen, spionnen, enz. te huren c. q. aan te koopen en wijders om vind- en terugbrengloonen voor verloren geraakte Gouvernementsgoederen toe te kennen. Ten achtste: Den commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch Indië te machti gen om het noodige te verrichten voor den inhuur van de be noodigde transportmiddelen voor den overvoer der expedition- naire troepenmacht en daarbij behoorende treinen naar het operatietooneel. Ten negende: Te bepalen: le. dat de aan de expeditie deelnemende Officieren, Ambte naren, civiele personen, Imandsche hoofden, Onderluitenants, Onderofficieren, mindere militairen, koelies, dwangarbeiders, paarden en muildieren worden verpleegd als op voet van oorlog 2e. dat de verpleging op oorlogsvoet rekent in te gaan van en met den dag van ontscheping op Bali en te eindigen van en met den dag van inscheping tot terugkeer van expeditie; 3e. dat voor de geëvacueerden de verpleging op oorlogsvoet ophoudt van en met den dag van vertrek van het oorlogsterrein; 4e. dat in commissie buiten het oorlogsterrein gezonden of. ficieren, enz. tijdens den duur der commissie verpleegd blijven als op voet van oorlog; 5e. dat de Officieren, Onderluitenants en Adjudant-onderof ficieren tijdens hunne verpleging op voet van oorlog, ter be strijding hunner uitgaven voor voeding, bedienden en transport middelen, daggelden zullen genieten als voor hun rang of graad is aangegeven bij 15 van het militair tarief No. 4 (Staatsblad 1879 No. 271), zullende zij alsdan voor zich geen aanspraak hebben op voeding van Landswege, noch op koelies of indemniteit daar voor, als aangegeven in het militair tarief No. 5 (Staatsblad 1873 No. 132), terwijl bij verpleging in eene ziekeninrichting, zoomede bij vervoer binnen hét oorlogsterrein met Harer Majesteits oorlogsvaartuigen, Gouvernements dan wel particuliere stoom- of zeilvaartuigen, voor de dagen, waarop twee of meer maaitijden aan

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 272