21 - Commandant van den trein f 8.— (acht gulden); aan den Chef der veldrustkamer 6.— (zes gulden). 10e. dat de militairen, heneden den graad van Adjudant-Onder officier, de dwangarbeiders, zoomede de vrije koelies, gidsen enz- voor zoover deze laatsten niet in eigen voeding behooren te voor zien, in afwijking van het bepaalde bij het militair tarief No. 20 (Staatsblad 1890 No. 100) van Landswege worden gevoed over eenkomstig het bij dit besluit gevoegd voedingstarief; 11e. dat aan Officieren, Onderluitenants en Adjudant-Onder officieren, zoomede aan Civiele ambtenaren en beambten wordt ver gund tegen betaling levensmiddelen uit 's Lands voorraad te ont vangen, met dien verstande, dat van rooden wijn dagelijks in totaal hoogstens zoodanige hoeveelheden zullen worden beschikbaar ge steld als noodig zijn om per hoofd één flesch te kunnen verstrekken; 12e. dat aan de achtergelaten vrouwen en kinderen van de militairen beneden den graad van Adjudant-Onderofficier, voor zooveel de Europeesche Onderofficieren beneden dien graad betreft, echter alleen aan de niet wettige vrouwen en de niet wettige of gewettigde kinderen, rijst en zout zal worden verstrekt op den voet van het bepaalde bij afdeeling D van het militair tarief No. 20 (Staatsblad 1890 No. 100); 13e. dat de aan de troepenmacht toe te voegen dwangarbei ders onder militair beheer en toezicht zullen staan dat aan hen, vóór hun vertrek, door de zorg van het Departement van Jus titie en door tusschenkomst van het Civiel Bestuur zullen worden medegegeven een tweede stel kleeding bestaande uit: 1 hoofd doek, 1 baadje, 1 broek en 1 sarong, dat op hen, gedurende den tijd, welken zij onder militair beheer doorbrengen, van toepassing zal zijn bet bepaalde bij 3 van het militair tarief No. 24 (Staatsblad 1898 No. 221); dat zij instede van sirih geld zullen ontvangen: de mandoers ƒ0,10 (tien cent) en de dwangar beiders 0,02(twee en een halve cent) per man en per dag; 14e. dat aan alle soldij genietende militairen beneden den graad van Adjudant-Onderofficier, als extra verstrekking zal worden uitgereikt: 1 blauw katoenen jas met knoopen en bijbehoorende dis tinctieve teekenen (waaronder alleen te verstaan chevrons tot aanduiding van een graad).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 274