25 1 bamboehoed, en bovendien aan de onberedenen. 1 blauw katoenen pantalon 15e. Dat alle Officieren, Onderluitenants, Adjudant-Onder officieren en verdere mindere militairen de boven omschreven kleedingstukken, zoomede sergen jassen en zeildoeksche rijg schoenen tegen betaling uit 's lands voorraad kunnen ontvangen. 16e. dat het personeel voor de bediening der veldbakovens boven hunne militaire inkomsten en materieele voordeelen een daggeld zal genieten, hetwelk voor iederen dag, dat gewerkt wordt, bedraagt: voor een meesterbakker f 1,50 (een gulden vijftig cent); voor een bakker f 1,(één gulden); voor een Europeeschen helper f 0,50 (vijftig cent) en voor een Inlandschen veldbakker f 0,25 (vijf en twintig cent) 17e. dat, in afwijking van het voorgeschrevene bij 41 van het Bijvoegsel tot de Instructie voor het voeren der ad ministratie bij korpsen en garnizoenen (Staatsblad 1882 No. 154), de Officieren enz. maandelijks een gedeelte van hunne inkomsten, op de wijze als bij die paragraaf is bedoeld, aan achter blijvende ouders, vrouwen of kinderen mogen doen uitbetalen. Ten tiende: Den commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlanclsch-Indië te machtigen om op de troepen, welke, afgescheiden van de in artikel 3 van dit besluit bedoelde expeditionnaire troepenmacht, naar Bali zijn of zullen worden gezonden, voor zoover noodig het bepaalde bij dit besluit van toepassing te verklaren. Ten elfde, enz. Ten twaalfde te bepalen a. dat aan de expeditie naar Bali een veldpostkantoor zal worden toegevoegd; b. dat de commies der 2e klasse bij den post- en telegraaf dienst, die met het beheer van het sub a van dit artikel be doeld veldpostkantoor zal worden belast: le. voor zooveel noodig zal staan onder de bevelen van den Chef van den Staf der expeditie; 1) Bij vervanging van de jas middels procesverbaal wegens onbruikbaarheid zullen als regel niet tevens nieuwe distinctieve teekenen noodig zijn.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 275