UITTREKSEL UIT HET ALGEMEEN VERSLAG omtrent den Geneeskundigen Dienst bij de Expeditie naar Baii. Voorbereiding. De expeditie bestond uit 3 bataljons infanterie, 1 peloton cavalerie, 2 batterijen artillerie, 3 sectiën genietroepen, inten dance, benevens ongeveer 800 dwangarbeiders. Bij die troepenmacht werden ingedeeld: 1 chefartsexpeditie. 3 geneeskundige sectiën voor de infanterie, elk bestaande uit 1 staf en 12 verbandgroepen. 1 geneeskundige sectie, bestaande uit 1 staf en 3 verband groepen, voor de hulpwapens en trein. 1 veldhospitaal en veldapotheek. Als chefarts werd aan gewezen de dirigeerend officier van gezondheid 2 klasse J. B- van Deventer, als chefs der geneeskundige sectiën voor de in fanterie de officier van gezondheid 1 klasse J. P. H. Lindner en de officieren van gezondheid 2 klasse A. van der Zijl en H. Jacobs, als chef der geneeskundige sectie voor de hulpwapens en trein de officier van gezondheid 1 klasse J. Luining. Voor het veldhospitaal (4 klasse) de officier van gezond heid 1 klasse J. J. F. M. Nooren (chef) en de officieren van gezondheid 2 klasse C. ten Bosch en F. H. Johan en voor de veldapotheek de militaire apotheker 2 klasse J. F. A. Pool. Een der officieren van het veldhospitaal zou zoo noodig als geneesheer van het ziekentransportschip worden aangewezen. Later werd wijziging gebracht in bovengenoemde indeeling en de officier van gezondheid 2 klasse A. van der Zijl vervangen door den officier van gezondheid 2 klasse F. J. Borst, de officier van gezondheid 2 klasse H. Jacobs door den officier van ge zondheid 2 klasse P. A. Bonthuis, terwijl in plaats van den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 291